Čtrnáctku od Čechů dostali i Nizozemci

12. února 2005, ČFbU

Čtrnáctigólovou normu splnili čeští florbalisté na mezinárodním turnaji v Salcburku i v dnešním druhém zápase. Po dopolední výhře 14:2 nad domácí reprezentací Rakouska rozstříleli večer Nizozemsko 14:0 a před zítřejším posledním duelem se Slovenskem už jsou téměř jistými vítězi Turnaje čtyř.

I proti Holanďanům nastoupil český tým jen se dvěmi pětkami a oproti úvodnímu dopolednímu vystoupení se večer střelecky rozjížděl o něco pomaleji. Výrazně omlazená sestava plná seniorských reprezentačních debutantů se však především ve druhé a třetí třetině dokonale rozehrála a skóre se tak nakonec zastavilo až na čtrnácti vstřelených brankách, přičemž gólman Koráb navíc udržel první reprezentační nulu. Střelecké tabulce vévodí s pěti góly jeden z mladíků Sladký, který zaznamenal v úvodní třetině čistý hattrick, čtyřikrát se trefil Skácel a jednou byli úspěšní Kotlas, Maleček, Nesměrák, Hrubý a Ostřanský.
V první třetině byli kluci dost nervózní, řekli jsme jim, že musí navázat na dopolední povedený výkon zkušenějších hráčů a jelikož zítra už budeme proti Slovensku hrát na tři pětky, bojovalo se i o nominaci na neděli. Převaha byla sice od začátku na naší straně, ale góly nepadaly, hlavně proto, že hráči kombinovali podél nizozemské obrany a chyběl ten správný tah na branku. Od druhé třetiny už to ale bylo mnohem lepší a jelikož soupeři docházely síly a začal hrát poměrně nečistě, vzali jsme si raději time-out a upozornili hráče, ať se nenechají vyprovokovat k oplácení a hrají fair-play, což bezezbytku splnili," okomentoval večerní zápas reprezentační kouč Zdeněk Skružný. K poslednímu utkání turnaje nastoupí český tým v neděli od 10 hodin proti Slovensku.

Česko - Nizozemsko 14 : 0 (3 : 0, 5 : 0, 6 : 0)
Branky:
8., 12., 16., 42. a 45. Sladký, 23., 24., 28. a 46. Skácel, 24. Kotlas, 37. Maleček, 41. Nesměrák, 45. Hrubý, 54. Ostřanský. Rozhodčí: Antretter a Dolzer (Rakousko). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváků: 50. Hráno v Salcburku (Rakousko).
Sestava Česka: Koráb - Jakůbek, Nesměrák - Kotlas, Mlynář - Ostřanský, Kadlec, Sladký - Skácel, Hrubý, Maleček.