Vítkovice vstoupí do play off proti Havířovu už v pátek

24. února 2005, MiR

Torpedo Haviřov 3.61 kBFlorbalisté Vítkovic vstoupí do čtvrtfinálové série s Havířovem už v pátek v hale Čapkovy sokolovny od 20:00, kterou vítkovičtí zvolili na vyřazovací část sezóny. Druhý zápas odehrají v neděli od 16:00 opět v hale Čapkovy sokolovny.

Zvolili jsme jinou halu kvůli divákům. Chceme jim nabídnout kvalitnější prostředí s patřičným diváckým zázemím", vysvětlil krok přesunu Vítkovic manažér Petr Jäger. Vítkovice vstupují do čtvrtfinálové série  v roli favorita. „Čeká nás velmi těžký soupeř", říká útočník Jan Vavrečka. „Musíme si dát pozor na jejich velmi silný útok", zamýšlí se nad silou soupeře Vavrečka. Vítkovice se navíc budou muset vyrovnat s novým prostředím. „Včera jsme si v hale poprvé zatrénovali a je to rozdíl hrát na tarkettu", říká Jan Vavrečka. „Ale věřim, že domácí dva zápasy zvládneme", dodal na závěr Vavrečka.

Bilance vzájemných zápasů s Torpedo Pegres Havířov je příznivější pro Vítkovice. Celkem 27 zápasů, 18 výher Vítkovic, žádná výhry Vítkovic v prodloužení, 3 remízy, 1 výhra Havířova v prodloužení, 5 výher Havířova. Skóre je příznivější pro Vítkovice 128 : 83
Zápasy v loňské sezóně 2003/2004: 7 : 3 (doma) a 6 : 1 (venku). Ve čtvrtfinále play off: 5 : 4 (doma),  7 : 3 (doma), 4 : 6 (venku) a 4 : 2 (venku).
Zápasy v letošní sezóně 2004/2005: 3 : 4 (doma) a 7 : 2 (venku)