Ženy nestačily na Bohemians

30. září 2013, redakce

Vítkovické ženy si připsaly v soutěži první ztrátu, když v sobotním večerním duelu nestačili na tým pražské Bohemky.

Ambiciózní domácí celek, který před sezonou mohutně posiloval měl lepší vstup do utkání a v podstatě od první minuty tahaly Vítkovice za kratší konec. Vinou tomu byla především tentokrát nezvykle slabá útočná fáze, kdy hráčky Vítkovic nedokázaly udržet míček na hokejkách na soupeřově půlce a přesně zakombinovat a když už se jim to při několika pokusech povedlo, tak velmi dlouho odolávala bezchybná Christiánová v brance domácích. Naopak Bohemians se v útoku prosazovat dokázaly, a to především důraznou hrou na vítkovickém brankovišti. Jako první ji v sedmé minutě prokázalo duo Šmídová se Satýnkovou, které byly rychlejší a šikovnější v osobních soubojích a poslali Bohemians do vedení. To v závěru třetiny zvýšila po rychlém brejku a následném zmatku ve vítkovické obraně Hyršlová. Druhé dějství místo snahy Vítkovic o zvrat začalo hrubkou v rozehrávce a po klasickém námazu už po dvanácti vteřinách zvyšovala Žůrková. Ve zbytku třetiny opět Vítkovice narážely na defenzivu Bohemians v čele s Christiánovou, naopak jednoduše a účelně hrající Bohemka neustále zejména z předbrankového prostoru hrozila a Kubíčková se měla co ohánět. Ale branky přidávaly jen domácí, a to do konce třetiny ještě dvě a opět po důrazech v předbrankovém prostoru.

Až do třetí třetiny se dokázaly Vítkovice za stavu 0:5 alespoň probudit z jinak probíhající noční můry. Šupáková se prodrala po levém mantinelu a předložila Monice Léblové, která uklidila míček za záda domácí brankářky. Vítkovice pak přeci jen přidaly na aktivitě a vypracovaly si trvalejší převahu a přicházely šance, nedokázaly však využít přesilovou hru a naopak na druhé straně udeřilo. Sporné vyloučení Paloncyové potrestala Černá a vrátila domácím klid. Ten sice zkomplikovala o dvě minuty na to úspěšně proměněným nájezdem Kamila Paloncyová, ale další vyloučení zhatilo pro Vítkovice tolik potřebný čas na zdramatizování zápasu. Dvě a půl minuty sice snížila ještě Denisa Ferenčíková na rozdíl tří branek a vítkovické hráčky vyzkoušely power-play, ta však byla synonymem celého zápasu, kdy se při výhodě znásobené o vyloučenou soupeřku nedokázaly v šesti dostat ke kloudnému zakončení a naopak ještě inkasovaly na konečných 7:3.

FBŠ pipini.cz Bohemians – 1.SC WOOW Vítkovice 7:3 (2:0, 3:0, 2:3)

Branky a nahrávky: Satýnková (Šmídová), Hyršlová (Černá), Žůrková (Hyršlová), Satýnková (Šmídová), Chelstowská (Vavrečková), Černá (Žůrková), Surá – Léblová (Šupáková), Paloncyová tr.st., Ferenčíková

Sestava Vítkovic: Kubíčková – Halfarová, Niemcová, Vobořilová, Ratajová, Klapitová, Voláková, Novakovská – Šupáková, Pastušková, Ferenčíková, Kociánová, Quittková, H.Sládečková, Mahdalová, Léblová, Paloncyová, Enenkelová, Šponiarová