Hysterky opět nejlepší!

21. února 2014, Tom

Hysterky vyhrály popáté za sebou 1.ligu žen!

Tato partička vítkovických „veteránek“ je prostě nezdolná. Už pátým rokem se poměřuje v 1.lize žen s mnohem mladšími týmy a stále jim nedává příliš šancí na vítězství. Po Dubňanech, Dolní Dobrouči, Hranicích a Opavě tentokráte holky konečně slavily doma v Ostravě. V cestě za triumfem jim stál tým ze Svitav a hlavně florbalistky ze Šitbořic. Ty ještě mohly vítkovickým holkám oslavy překazit a hlavně, jako jediné dokázaly letos „hysterky“ porazit a to dokonce dvakrát. Takže dvojí motivace byla toho nedělního rána a dopoledne na světě.

Vítkobice – Svitavy 11:3
Zápas na žádost svitavských začal už v 8hodin ráno a první třetina tomu z naší strany odpovídala. K vidění nebylo nic moc florbalového, přesto byl stav na jejím konci pro nás příznivý 3:1. Druhá třetina už nás probrala,tempo se zlepšilo, začala se dařit i kombinace. Střelecky to sice stále drhlo, přesto byl stav 5:2 před poslední třetinou nadějný. Do třetí třetiny do naší brány nastoupila druhá gólmanka Markéta Němcová a předvedla několik důležitých zákroků, od kterých se potom odrazily naše útočnice a nasypaly soupeřově brankářce dalších 6 gólů. Za zmínku ještě stojí hattrick Petry Žižlavské a první dva „dospělé“ góly Terezy Slavíkové, vypomáhající vítkovické juniorce. Góly Vítkovic: 3x Petra Žižlavská, 2x Tereza Slavíková, 2x Monika Adamová, 2x Veronika Husárová, 1x Petra Mandátová a Hana Wirthová

Vítkovice – Šitbořice 7:4
S vidinou toho, že vítězství znamená „titul“ vstoupily holky do zápasu aktivně a už ve 3.minutě dorazila z brankoviště (pro tyto zápasy typicky) míček do sítě Iva Martiníková. Zápas byl vcelku vyrovnaný, útočně laděný a nechybělo mu i to podstatné koření – góly. Po úvodní třetině, která skončila 2:1, jsme zápas rozhodli v té druhé. Odskočili jsme na rozdíl 3 gólů, ovšem soupeřky se nevzdávaly a z proměněných brejkových situací nás stále nenechávaly klidným. Gól obránkyně Radky Sobkové na 6:3 ke konci 2.třetiny byl asi ten rozhodující. Do 3.třetiny jsme potom šli už s taktikou nikam nebláznit a využívat útočné aktivity soupeře k protiútokům. V polovině třetiny se jeden z nich podařilo využít dvojici Adamová – Martiníková a druhá jmenovaná korunovala svůj podařený zápas (2+2) rozhodujícím zásahem. Soupeřky sice následně opět gólově odpověděly, ale víc už jsme jim nedovolili. Góly Vítkovic: 2x Iva Martiníková, 2x Tereza Slavíková, 1x Veronika Husárová, Monika Adamová, Radka Sobková

Vzhledem k uvažovaným změnám v organizaci a v soutěžních podmínkách účasti v 1.lize to vypadá, že další vítězný korálek už vítkovické „hysterky“ nepřidají. Uvažované změny, které v praxi vypadají tak, že by se 1.liga žen hrála prakticky ve stejném modelu jako letos extraliga juniorů nebo extraliga žen před 3 lety, pravděpodobně „donutí“ vítkovické ženy „B“ přihlásit se o soutěž níže, tedy do 2.ligy.

Letos ještě ale pro holky sezóna neskončila, ač už slaví, do konce soutěže ještě chybí 4 zápasy . Ty sehrají holky nejprve v Rožnově a o týden později v Brně. Ono by se zdálo, že už není oč hrát, ale tento tým strašně nerad prohrává. Když už totiž něco dělá, chce to dělat pořádně a vyhrávat. Takže si pojedou pro další čtyři vítězství.

A kdo se letos na triumfu „hysterek“ podílel: Brankářky: Lucka Kluzová a Markéta Němcová Pevné jádro týmu: kapitánka Lucka Křenková, Hanka Wirthová, Radka Sobková, Nikol Malinová, Silva Labská, Renča Stranevová, Ivča Martiníková, Petra Žižlavská, Monika Adamová a Verča Husárová Dále velmi dobře vypomáhaly: Petra Mandátová, Hanka Zamastilová, Alena Novakovská, Lucie Miksová, Nikol Naňáková a Terka Slavíková