Opět čtvrtfinále s Brnem

24. února 2014, CD

Muži budou muset opět přejít přes Bulldogs Brno! Série začíná 1.3. v 17:30 na Dubině!

Už je to trošku nuda. Vítkovice se počtvrté za sebou utkají s Brnem. Zbylo na ně poté, co si jako třetí tým po základní části Chodov vybral Otrokovice.

Bude to již celkem sedmé (!) čtvrtfinále Vítkovice-Brno. Brněnští budou chtít zlomit vítkovické prokletí. Vždyť ani jednou přes Vítkovice nepřešli! A že k tomu měli blízko! Vítkovice však vždy nakonec sérii zvládly. V posledních letech suvérénně 4:0 na zápasy.

2008

Vítkovice-Brno 3:2 (3:4, 2:3, 5:2, 13:3, 6:1)

2011

Vítkovice-Brno 3:1 (5:0k, 3:4p, 5:1, 6:4)

2012

Vítkovice-Brno 4:0 (4:3sn, 3:0, 7:4, 11:4)

2013

Vítkovice-Brno 4:0 (12:3, 6:0, 4:3, 3:2p)

2014

Vítkovice-Brno 0:0

Nejdramatičtější série se zřejmě datuje do roku 2008. Obrozené Vítkovice tehdy překvapivě s okleštěným kádrem prošly až do finále. Z druhého místa po základní části je ale ve čvrtfinále čekali Brňané. Vítkovice byly favority, ale první dva domácí zápasy nezvládli a do Brna se jelo v kritickém stavu série. Ani jeden mečbol ale Buldoci neproměnili. Nejblíž postupu byli ve třetím zápase. Třígólový náskok z prvních dvou třetin bleskově stáhli na jeden gól a mačkali Vítkovice. Brno neproměnilo dvě trestná střílení! Ovšem Vítkovice to zvládly. Z Brněnský kleští problesly góly Plačka a Vladaře. Čtvrtý a pátý zápas byly jednoznačně vítkovickou záležitostí a po výsledcích 13:3 a 6:1 postoupily do semifinále opět Vítkovice.

Zajímavá byla také série z roku 2011. Brno bylo odhodlané zlomit vítkovické prokletí a z Dubiny by si opět bývalo bylo odváželo dva mečboly, nebýt hloupé administrativní chyby. První zápas, který Brno na Dubině vyhrálo 6:5, musel být kontumován ve prospěch Vítkovic, neboť Brno nasadilo do zápasu tři hráče B-týmu. I druhé utkání na Dubině Brno vyhrálo, domácí zápasy ale opět nezvládlo a Vítkovice sérii vyhrály 3:1. Elektronický zápis byl tehdy pro technické problémy vyplňován kvůli technickým problémům až v průběhu první třetiny a na brněnské pochybení se přišlo cca v 7.minutě zápasu. Na tento popud se začalo trvat na kontrole kompletního elektronického zápisu rozhodčími 15 minut před utkáním.

V loňské mistrovské sezóně se zápasy čtvrtfinálové série Vítkovice-Brno lišily jako noc a den. Ty "vítkovické" byly zcela jednoznačné a Brno si odvezlo dva výprasky 12:3 a 6:0. Za to v Brně to měly Vítkovice o poznání těžší. Třetí utkání zlomil až v poslední minutě Petr Kološ a postupový čtvrtý bod zajišťoval až v prodloužení čtvrtého zápasu Tomáš Sladký.

příp. 16.3. 00:00 Vítkovice-Brno

Brňané měli letos velké ambice. Stejně jako Vítkovicím se jim ale začátek ročníku vůbec nevydařil. Nakonec do play-off postupují z osmého místa, elitní kategorii Czech Openu si ale nezajistily. Poslední možností, jak se na turnaj dostat, je uspět ve čtvrtfinále!
Jako velká posila přišel po mnoha letech strávených ve Švýcarsku Aleš Jakůbek. Přišel Jiří Juhaňák z Havířova, David Sládeček z Bohemians. Bude to tentokrát na živou vodou pokropené Vítkovice stačit? Ty za posledních dvanáct zápasů prohrály pouze dvakrát s Mladou Boleslaví!