Vítkovičtí junioři porazili vicemistra i nováčka ligy

23. září 2014, Petr Blakala

První zápasy extraligových juniorů dopadly výborně. V úvodním utkání nastříleli dvanáct branek nováčkovi soutěže, na druhý den porazili vicemistry ČR.

1. SC Vítkovice Oxdog – Florbal Ústí 12:4 (2:0, 5:2, 5:2)

Branky a nahrávky:14. Pešat, 19. Pešat (Kostolány), 21. Kostolány, 30. Jurdzin (David), 34. Gattnar (Pešat), 37. Pešat (Krejčíř), 39. Pešat (Kostolány), 43. Jakubec, 45. Vilím (Gattnar), 45. Kostolány, 51. Fenzl (David), 58. Jakubec (Pešat) – 27. Täuber (Krbec), 32. Kolstrunk (Kühnel), 58. Pazderka (Täuber), 59. Sattler (Täuber)

Na úvod nového ročníku juniorské G2 ligy čekal na vítkovické hráče nováček této soutěže. Do Ostravy zavítali florbalisté z dalekého Ústí nad Labem. První třetina začala pomaleji, než ostatní části hry. Do vedení se dostaly Vítkovice, které si vytvořily během prvních dvaceti minut dvoubrankové vedení. S postupem času rozdíl mezi těmito týmy stále narůstal a zastavil se až na čísle 12:4. Bodově na tom byl nejlépe Lukáš Pešat společně se Štěpánem Kostolánym a obráncem Vítem Gattnarem.

1. SC Vítkovice Oxdog – Tatran Omlux Střešovice 7:5 (3:1, 1:1, 3:3)

Branky a nahrávky:15. Delong, 16. Gattnar (Pešat), 17. Vilím (Delong), 32. Jakubec (Kostolány), 41. Delong, 49. Jakubec (Pešat), 51. Vilím (Pešat) – 7. Brautferger (Bína), 24. Komárek, 44. Bína (Horký), 46. Vašíček (Zavadil J.), 49. Vašíček (Vaculčiak)

Utkání těchto dvou rivalů odstartovali lépe hráči Střešovic, jenž se dostali do jednobrankového vedení jako první. Domácí florbalisté však zbraně nesložili, ba naopak. Během dvou minut nastříleli aktuálnímu vicemistrovi České republiky tři branky a otočili vývoj utkání na svou stranu. Zdramatizování přišlo ve chvíli, kdy Tatran vyrovnal na 5:5. Vítkovičtí však zachovali chladné hlavy, odskočili opět do dvoubrankového vedení a došli si tak pro další tři body do tabulky.

Další domácí utkání čeká juniory Vítkovic 18. a 19. 10., kdy v sobotu na své palubovce přivítají nedaleký Havířov a v neděli brněnské Buldoky.