Ženy svedou další boj o body v Olomouci

15. ledna 2015, Zuzana Košťálová

K sedmnáctému kolu extraligy žen vyrazí vítkovické hráčky 17. 1. 2015 do Olomouce. Zápas začne v 18:00 hodin.

Olomoucká děvčata po šestnácti odehraných kolech obsazují sedmou příčku tabulky a na kontě mají 21 bodů za šest výher, tři prohrané samostatné nájezdy a tři prohry. Na předchozí dvě pozice, kde jsou Židenice a Liberec, ztrácí dva body. Na osmou Ostravu pak mají náskok bodů čtyř. Poslední kolo sehrála Olomouc proti Jičínu, se kterým už podruhé prohrála. Nejdříve 5:6 na samostatné nájezdy a podruhé 3:4 v základní hrací době.

Vítkovice se po první prohře této sezóny propadly na třetí místo, ale s druhým Chodovem mají shodný počet bodů – 43 za třináct výher, jedno vyhrané prodloužení, jedny vyhrané samostatné nájezdy a jednu prohru proti Herbadentu v posledním kole. Tento jediný pražský celek dokázal Vítkovice v této extraligové sezóně oloupit o všechny body a vrátil jim tak prohru na samostatné nájezdy z domácího prostředí.

První vzájemný zápas této sezóny skončil celkem jednoznačným vítězstvím vítkovických žen, které nastřílely svým soupeřkám dvanáct branek a jen jednu obdržely.

17. 11. 2014: 1. SC Vítkovice Oxdog – TEMPISH FBS Olomouc 12:1 (6:0, 3:0, 3:1)

branky: 7. Kamila Paloncyová, 13. Mirva Laitinen, 14. Denisa Ratajová, 15. Monika Léblová, 16. Denisa Ferenčíková, 18. Hana Sládečková, 33. Mirva Laitinen, 36. Monika Léblová, 36. Denisa Ratajová, 42. Andrea Pastušková, 43. Hana Sládečková, 54. Denisa Ferenčíková - 51. Jana Lišková

Kanadské bodování Olomouce

1. Adéla Pantělejevová – 19 (12+7)
2. Simona Kabeláková – 16 (7+9)
3. Alice Pavlíková – 9 (3+6)

Nejvytíženější brankářkou Olomouce je Ivana Starečková, která odchytala již 660 minut a její průměr obdržených branek je 5,55. Jarmila Davidová je pak brankářskou dvojkou s průměrem 4,55.

Kanadské bodování Vítkovic

1. Denisa Ratajová – 41 (20+21)
2. Hana Sládečková – 40 (23+17)
3. Denisa Ferenčíková – 32 (15+17)

V brance Vítkovic se pravidelně střídají Lenka Kubíčková (2,40) s Hanou Ranochovou (2,47). Do jednoho zápasu nastoupila i třetí brankářka Šárka Vávrová (2,00).

Utkání se odehraje v sobotu 17. 1. 2015 od 18:00 v olomoucké Čajkaréně. Pokud tedy ještě nemáte plány, můžete se vydat podpořit naše ženy osobně.