Vítkovice vyhrály derby 3x ve třech dnech

04. února 2015, CD

Derby mívají svůj speciální náboj. Městská rivalita je velká a každé vítězství se počítá dvojnásob.

Muži včera hladce zdolali FBC Ostrava 7:1. Jasný výsledek ale dostával svou podobu až ve třetí třetině, hlavně tři direkty v rozmezí 52. až 54. minuty dávají celkovému skóre nádech debaklu. Po dvou třetinách vedly Vítkovice pouze o dvě branky.

Nejsledovanější derby bylo čtvrtým derby mezi Vítkovicemi a FBC Ostrava ve třech dnech. V lize veteránů došlo v sobotu na vzájemný souboj hned dvakrát, jelikož Vítkovice mají v lize nejzkušenějších hned dva týmy a také se spolu utkali junioři dvou největších ostravských florbalových klubů.

Celkový výsledek posledních derby vyznívá lépe pro Vítkovice. Veteráni B, kteří do té doby neztratili v lize ani bod, možná trošku překvapivě podlehli FBC 3:5. Na hřišti se proháněli velikáni z dob minulých Maceček, Matlenga, Vavrečka, Šmerda, Švancer, Jochman, Foldyna, Daniš či Lukeš.
Veteráni A ve večerní přestřelce své kolegy z B-týmu pomstili a vyhráli 11:6. A zaskvěli se ještě jednou, když perfektně zvládli pořadatelství mužského derby. Však také byli v záběru pomalu víckrát než samotní hráči...

Derby Vítkovice-FBC Ostrava

sezóna 2014/2015

12-2-0-0-3 115:68

* v soutěžích, kde se vede dlouhodobá tabulka

Tradičně velmi sledovaným soubojem je utkání juniorů. Na to přišel čas rovněž uplynulou sobotu v rámci 20. kola G2 ligy. V zápase padlo celkem patnáct branek, jak se na mladé divochy sluší a patří, o jeden gól šťastnější byli nakonec ti vítkovičtí a vyhráli 8:7.

No a v úterý přišlo na derby největší, mužské. A to pro sebe získaly jednoznačným výsledkem 7:1 Vítkovice.

Ještě nás minimálně šest velkých derby mezi Vítkovicemi a FBC Ostrava letos čeká. Nepočítáme-li ještě navíc regionální soutěže, v nichž se nevede dlouhodobá tabulka a hrají se turnajovým způsobem.