Ženy hladce zvítězily v obou zápasech čtvrtfinále

08. března 2015, Zuzana Košťálová

Vítkovické ženy si v obou čtvrtfinálových zápasech hladce poradily s ostravským FBC a v sérii vedou 2:0.

Stav série: 2:0

1. SC Vítkovice Oxdog - FBC ČPP BONUSIA Ostrava 7:1

branky: 6. Lucie Šrotová, 16. Andrea Pastušková, 20. Hana Sládečková, 21. Mirva Laitinen, 39. Denisa Ratajová, 42. Hana Sládečková, 60. Zuzana Halfarová - 37. Veronika Viciánová; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 129; zásahy brankářů: Hana Ranochová 14 - Tereza Holubová 31; po třetinách: 3:0, 2:1, 2:0;

Do úvodního utkání vyřazovacích bojů nastoupily Vítkovice proti městským rivalkám z FBC Ostrava. Vítkovické ženy také potvrdily roli favoritek, když se od začátku zápasu ujaly vedení, které po první části bylo již třígólové. V prostřední dvacetiminutovce se sice podařilo ostravskému FBC snížit, jenomže gól z hole Vicianové byl pro Ostravu jediný v celém duelu. Vítkovické snažení se nakonec zastavilo na sedmi vstřelených brankách a postaraly se o první vítězství v sérii.

Nejlepší hráčky utkání: Veronika Vicianová (OVA), Hana Sládečková (VIT).

1. SC Vítkovice Oxdog - FBC ČPP BONUSIA Ostrava 11:1
2. Denisa Ferenčíková, 6. Veronika Enenkelová, 20. Mirva Laitinen, 22. Ivana Šupáková, 22. Denisa Ferenčíková, 37. Denisa Ferenčíková, 40. Denisa Ferenčíková, 45. Denisa Ratajová, 45. Michaela Šponiarová, 46. Denisa Ratajová, 60. Hana Sládečková - 42. Veronika Szczurová; rozhodčí: Zdeněk Cholek - Jana Matulíková; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 81; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 6 - Tereza Holubová 8, Markéta Šulejová 17; po třetinách: 3:0, 4:0, 4:1;

Druhé utkání čtvrtfinále zvládly vítkovické ženy suverénněji, když se postupně dostaly během dvou třetin do sedmibrankového vedení. V závěrečné periodě se sice podařilo Ostravě vyprodukovat branku, když se trefila Szczurová, ale znovu to bylo ze strany Bonusie vše. Vítkovické vedení narostlo až na jedenáct gólů, vyhrály i podruhé a vedou v sérii 2:0.

Denisa Ratajová v utkání získala šest bodů za dva góly a čtyři přihrávky. Hned v patách se čtyřmi góly jí v zápase byla Denisa Ferenčíková.

Nejlepší hráčky utkání: Romana Kiecková (OVA), Denisa Ferenčíková (VIT).

Další dva zápasy se odehrají 14. a 15. 3. od 14:30 na ČPP Aréně v Ostravě.