Muži nakonec uhájili těsné vítězství proti Liberci!

16. října 2017, redakce

V sobotu nastoupili muži v 8. kole Tipsport Superligy proti Liberci. I po přestřelce jsou stále neporaženi!

Utkání, které nabídlo celkem 19 gólů, bylo napínavé od začátku až dokonce. Lépe začali zápas hosté, když dělovku z hole Jiřího Strobacha nedokázal zastavit žádný z hráčů včetně brankáře Petra Gurkovského. Za necelé 3 minuty dostal Adam Delong výbornou nahrávku od Jakuba Vilíma a skóre bylo vyrovnáno (1:1). Do konce třetiny se gólově nic nezměnilo a nic nenasvědčovalo zápasu, kde se bude hrát prakticky bez obran.

Uběhlo 20 vteřin 2. třetiny a Radek Valeš poslal Liberec do vedení (2:1). Po chvíli odpověděl Jiří Besta, který využil prostor před brankou a srovnal na 2:2. Několik vteřin poté vrátil vedení na stranu Liberce opět Radek Valeš. 50 sekund po Valešovi se trefil Jiří Strobach a rázem byl Liberec ve vedení 4:2 z pohledu hostí. Ve 28. minutě se trefil domácí Jan Jastřembský a snížil na 3:4. Minutu po něm se trefil kapitán Jakub Hubálek a bylo opět srovnáno. 30. minuta a Adam Delong, po Neherově přihrávce, překlápí stav na 5:4 pro Vítkovice. Ve 32. minutě Prokop Ferdan srovnává na 5:5. Ve 33. minutě se domácí dostali do trháku, který odstartoval Jan Šebesta (6:5), minutu po něm Adam Delong dovršil hattrick a stav byl 7:5. 37. minuta a opět Adam Delong zvyšuje na 8:5. Posledním střelcem druhé třetiny se stal Lukáš Hájek 9:5. Takto divokou třetinu letos domácí fanoušci ještě neviděli!

Vítkovice pokračovaly v gólových hodech, jelikož následoval 10. gól, který si připsal Ondřej Firda (10:5). Málokdo věřil, že by Liberec s tímto nepříznivým stavem dokázal ještě něco udělat. Jenže hned 20 vteřin po Firdovi přidal šestý gól liberecký Petr Salát. Ve 48. minutě se nechal na 5 minut vyloučit Josef Rýpar a nabídl tím Liberci možnost snížit nepříznivé skóre. Liberec toho také využil a z hole Radka Valeše padly hned dva góly. 8 minut zbývalo do konce zápasu a stav byl 10:8 pro Vítkovice. Všem zatrnulo, když se v probíhající 59. minutě trefil Petr Salát (10:9). Liberec nadále vyvíjel tlak, který 15 sekund před koncem utkání málem přetlačil Radek Valeš v desátý gól, Petr Gurkovský byl však proti. Konečný stav utkání 10:9.

Vyjádření trenéra Vítkovic, Pavla Bruse: Dneska byla celosvětová premiéra florbalového zápasu, kdy padlo 19 gólů a byla to nuda. K zápasu jsme přistoupili vlažně, a to mi vadí. Postupně jsme se dostali do vedení, ale naše hra bez míčku dnes byla laxní, a to mi taky vadí. Celkově bylo tempo dost bídné. V útoku to bylo v celku dobré a ještě dalších 5, 6 gólů leželo na čepelích. Dneska náš výkon na 3 body stačil, ale bylo to slabé. Přejeme soupeři klidnou cestu domů.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC Liberec10:9

Branky:15. Adam Delong, 24. Jiří Besta, 29. Jan Jastřembský, 30. Jakub Hubálek, 31. Adam Delong, 34. Jan Šebesta, 35. Adam Delong, 38. Adam Delong, 39. Lukáš Hájek, 41. Ondřej Firda - 13. Jiří Strobach, 21. Radek Valeš, 24. Radek Valeš, 25. Jiří Strobach, 33. Prokop Ferdan, 41. Petr Salát, 52. Radek Valeš, 53. Radek Valeš, 60. Petr Salát
Rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení:0 + Josef Rýpar 5:1; využití:0:2; diváků:127; zásahy brankářů: Petr Gurkovský 15 - Lukáš Chyna 8, Tomáš Janota 6; po třetinách:1:1, 8:4, 1:4.

Příští zápasy Vítkovic:

18.10.2017 (pohár), 19:00 - 1.SC TEMPISH Vítkovice x FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - SC Dubina

21.10 2017 - 9.kolo, 18:00 - 1.SC TEMPISH Vítkovice x Technology Florbal MB – SC Dubina