Vítkovice ovládly ostravské derby i potřetí v sezóně!

27. listopadu 2017, redakce

V sobotu 25.11. se na ČPP aréně odehrálo další ostravské derby. Vítkovice vyhrály 11:3!

Tento zápas si přišlo vychutnat 347 diváků, kteří nakonec viděli jednoznačnou výhru rytířů! Svůj první gól ve vítkovickém dresu si připsal také navrátilec Martin Tokoš.

V první třetině se dvakrát trefil Josef Rýpar a jeden zásah si připsal Jan Jastřembský. Vítkovice odcházely po první třetině šťastnější, a to za stavu 2:3.

Převážná část 2.třetiny se nesla v duchu vyloučení. Jediný kdo se trefil, byl vítkovický Ladislav Gál.

To nejlepší začalo ve 3. třetině. Hned v první minutě se trefil Adam Delong a za necelou minutu navýšil už na 2:6 Marek Bräuer. Ve 46. minutě snížil Jan Křiva, ale Vítkovice to nemuselo moc mrzet. Sedmou branku vstřelil junior Jiří Besta. Do konce 3. třetiny se ještě trefili Adam Delong, Martin Tokoš a dvakrát Marek Bräuer, který tak zkompletoval hattrick.

Komentář trenéra Pavla Bruse: První polovina zápasu dneska byla spíše hokej. Hodně tvrdé, nepřesné, ubojované. Postupně jsme se dostali do tempa a začali proměňovat šance. Velmi dobré oslabení a chytli se nám střelci. Dnešní zápas byl slušný. Každopádně polovina zápasu nestála za nic. Dneska to stačilo. Děkujeme soupeři.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:11

branky: 9. Filip Hrabal, 19. Dominik Klimscha, 47. Jan Křiva - 14. Jan Jastřembský, 16. Josef Rýpar, 19. Josef Rýpar, 24. Ladislav Gál, 42. Adam Delong, 43. Marek Bräuer, 48. Jiří Besta, 51. Adam Delong, 55. Marek Bräuer, 57. Martin Tokoš, 60. Marek Bräuer; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 2:5; využití: 0:0; diváků: 347; zásahy brankářů: Štěpán Laja 15 - Lukáš Souček 17; po třetinách: 2:3, 0:1, 1:7;

Příští zápas:
Sobota, 2.12. 2017 – 15.kolo- 1. SC TEMPISH Vítkovice x Hu-Fa Panthers Otrokovice – SC Dubina, 17:00