JUNIOŘI EXCELENTNĚ! 2x14=6...

10. prosince 2017, Tomáš Sladký

Dva parádní výkony přinesly mladíkům důležité body, po derby s Ostravou /14:5 zvládli doma s přehledem i dopolední match s Bohemians /14:3!

Junioři odehráli dva domácí zápasy proti soupeřům z horní poloviny tabulky.

V sobotu nastoupili v derby proti FBC Ostrava. Vzpomínky na první třetinu prvního vzájemného utkání (0:7 po úvodním dějství) byly rychle zapomenuty!
Koncentrovaný výkon a dobrý vstup do zápasu určil ráz zápasu. Rychlou kombinací se dařilo zakončovat jak rozehrávku, tak brejky. Skóre postupně navyšovalo hned 9 různých střelců, povedla se především třetí třetina, kdy soupeř působil velmi odevzdaně. Po výsledku 14:5 slavili 3 body domácí, zcela zaslouženě!

Slovo trenéra Václava Gurkovského: Odplata i s úroky. Hráli jsme velmi ofenzivně, kombinačně a z toho pramenily krásné góly. Soupeř hrozil pouze z ojedinělých šancí a našich chyb. Ze soupeřovy hry jsem zklamaný, kluci nechtěli hrát, působili velmi odevzdaně. Díky soupeři a sílu v dalších zápasech. A s trenérem hostí jsem se právě domluvili, že tu dnes bylo jen jedno družstvo.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 14:5
3. Daniel Filip, 6. Rostislav Gattnar, 18. Daniel Filip, 29. Daniel Filip, 31. Tomáš Hanzlík, 34. Jiří Besta, 40. Rostislav Gattnar, 41. Jiří Besta, 43. Martin Ulman, 43. Daniel Filip, 48. Matouš Zita, 57. Petr Šomodi, 59. Ondřej Sidunov, 59. Radek Šomodi - 17. Patrik Pícha, 37. Denis Kubiczek, 45. Matyáš Šindler, 50. Martin Martiniak, 54. Jakub Nota; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků:144; zásahy brankářů: Štěpán Zerzoň 24 - Ondřej Kolajta 9, Jakub Kutěj 11; po třetinách: 3:1, 4:1, 7:3.

V neděli se pak junioři střetli s Bohemians, kteří dorazili po sobotním pozdním zápase v Praze pouhých 40 minut před startem zápasu.
O osudu utkání rozhodla první třetina (5:0). Druhá třetina se nesla v totožném duchu, Vítkovice s chutí kombinovali a nenechali zelenobílým vydechnout! Po druhé periodě se šlo do šaten za stavu 10:0 a tak dostali prostor na hřišti všichni hráči střídačky. Sympatická snaha Bohemians ve hře v šesti hráčích v poli přinesla pouze 3 zásahy, rytíři kontrovali čtyřmi trefami a korunovali tak excelentní výkony výsledkem 14:3!

Slovo trenéra Tomáše Sladkého:
Velká pochvala za týmový výkon! Navázali jsme na povedené sobotním derby, kluci hráli perfektně. Děkujeme soupeři za odehrání zápasu a přejeme jim šťastnou cestu domů.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 14:3

branky: 6. Petr Šomodi, 12. Jakub Koch, 14. Martin Ulman, 15. Tomáš Hanzlík, 20. Lukáš Herblich, 22. Petr Šomodi, 30. Radek Šomodi, 34. Rostislav Gattnar, 36. Rostislav Gattnar, 40. Petr West, 53. Matouš Zita, 55. Martin Ulman, 56. Jakub Koch, 57. Pavel Balusek - 47. Filip Horák, 49. Tomáš Pour, 58. Patrik Šebek; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 55; zásahy brankářů:Denis Jasiok 36 - Ondřej Kratěk 17, Jakub Zavřel 7; po třetinách: 5:0, 5:0, 4:3.

Poslední zápas v roce 2017 sehrají junioři doma na Dubině, v neděli 17.12 od 13:00 proti Gullivers Brno, srdečně zveme!!!