KB-liga: Junioři sehráli s Chodovem vyrovnanou partii!

19. března 2018, Tomáš Sladký

Mladíci narazili ve čtvrtfinále na Chodov, v sérii na dvě vítězná utkání prohráli obě dramatické bitvy a padají do oprav...

V sobotu se rozehrálo čtvrtfinále v Praze na Chodově. Oba celky rychle naskočily na vysokou laťku kvality ze vzájemného utkání na konci základní části. Přetahovaná a velký boj nakonec i po skvělém vyrovnání v powerplay Vítkovic dospěl až do prodloužení. V něm byli bohužel šťastnější domácí.

Slovo trenéra Václava Gurkovského: Vyrovnaný zápas, nicméně šancí na góly jsme měli spoustu, chyběla nám houževnatost a agresivita v zakončení. Musíme se vyvarovat chyb, potom budete úspěšní, díky soupeři za zápas.

VŠO FLORBAL CHODOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice 9:8p
3. Martin Řezáč, 4. Matěj Pěnička, 16. Daniel Maxa, 30. Michal Strnad, 35. Jan Diviš, 39. Jan Vacenovský, 49. Martin Řezáč, 56. Jan Vacenovský, 64. Tadeáš Daněk - 1. Rostislav Gattnar, 10. Jakub Koch, 32. Martin Ulman, 38. Ondřej Sidunov, 50. Daniel Filip, 51. Rostislav Gattnar, 56. Ondřej Čech, 60. Rostislav Gattnar; rozhodčí: Tomáš Kapr - Michal Tichý; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 42; zásahy brankářů: Karel Pergler 25 - Denis Jasiok 43; po třetinách: 3:2, 3:2, 2:4, 1:0.

Hned v neděli se hrála odveta na Dubině! Vítkovice začaly skvěle! Drtivý nástup do zápasu se povedl! Ještě v polovině zápasu svítil na časomíře stav 6:2 pro domácí! Chodov snížil a vycítil šanci na obrat. Ten se mu povedl ve třetí části, kterou vyhrál poměrem 4:0.

Slovo trenéra Jiřího Gurkovského: Asi po 16. zápasové šňůře jsme prohráli v základní hrací době, ovšem v nejméně vhodný okamžik. Kluci se vydali na maximum a za to obrovský respekt, po včerejší těsné prohře. Vedli jsme 6:2 a byli lepším týmem, bohužel soupeř ukázal svou kvalitu a dokázal otočit. Tímto okamžikem pro nás vlastně skončila šance na nejvyšší příčku a nevím co dál, díky soupeři za fair-play sérii. Hodně štěstí v semifinále.

1. SC TEMPISH Vítkovice - VŠO FLORBAL CHODOV 6:9
6. Jakub Koch, 11. Martin Michna, 12. Lukáš Herblich, 14. Daniel Filip, 15. Daniel Filip, 22. Martin Ulman - 1. Martin Řezáč, 7. Daniel Eremiáš, 33. Michal Strnad, 34. Jan Vacenovský, 38. Jan Diviš, 43. Daniel Maxa, 47. Martin Řezáč, 52. Vojtěch Plaček, 54. Martin Řezáč; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 77; zásahy brankářů: Denis Jasiok 24 - Karel Pergler 33; po třetinách: 5:2, 1:3, 0:4.

Vítkovice se tak do finále KB-ligy neprobojují, ve hře je však díky extravagantnímu a zcela ojedinělému systému soutěže třetí místo, na které dosáhne nejlepší tým v opravném pavouku! Ročník 2017/2018 tak stále pokračuje, tento víkend čeká Vítkovice opravné čtvrtfinále se Spartou Praha! Úvodní zápas je na programu v sobotu od 16:00 na Dubině, odveta hned v neděli...