Reprezentanti sahali dnes ve Finsku po remíze

23. dubna 2005, ČFbU

Čeští florbalisté prohráli i své druhé přípravné utkání ve Finsku. Po páteční porážce 3:8 však tentokrát úřadující vicemistři světa podlehli v Helsinkách domácímu týmu Suomi jen těsně 4:5. Český tým měl ale blízko k remíze, přesilovou hru však v posledních minutách ani při závěrečné power - play k vyrovnávacímu gólu nedotáhl.

Český tým se dostal do vedení v 19. minutě, kdy byl faulován Martin Ostřanský a Radim Cepek bekhendovým blafákem proměnil trestné střílení. Za 33 sekund ale vyrovnal Karppanen a ve druhé části Bollström dvěma góly dostal domácí Finsko do výraznějšího vedení. Tomáš Sladký sice záhy snížil, ale ve 44. minutě český tým při vlastní přesilovce inkasoval po trefě Tiitua na 2:4. což byl zřejmě rozhodující okamžik sobotního zápasu. Vzápětí navíc domácí Manner ještě zvýraznil vedení Finska, ale závěr byl dramatický. Salát s Ostřanským během 52 vteřin snížili na rozdíl jediného gólu, ale českým reprezentantům se ani v závěrečné přesilovce umocněné hrou bez brankáře už vyrovnat nepodařilo. "Přesilovka, v níž jsme inkasovali, byla zlomovým momentem. V závěru jsme hráli agresivněji herní systém 1-2-2 a dali jsme dva góly, ale vyrovnat se nám už nepodařilo. Byl to však skvělý zápas a z celého turné ve Finsku tak nemůžeme být spokojeni jen s první třetinou pátečního zápasu," řekl asistent českého týmu David Zlatník.

Finsko - Česko 5 : 4 (1 : 1)(2 : 1)(2 : 2)
Branky a nahrávky:
20.Karppanen (Virtanen), 27.Bollström (Kukkola), 34.Bollström (Kapanen), 44.Tiitu (Kohonen), 46.Manner (Virtanen) - 19.Cepek (ts), 36.Sladký (Zálesný), 56.Salát (Maleček), 57.Ostřanský (Zálesný). Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýcarsko). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 620.
Sestava Česko: Koráb - Vladař, Machala - Jakůbek, Hanzlík - Kotlas - Pa.Kožušník, Cepek, Pe.Kožušník - Zálesný, Ostřanský, Sladký - Folta, Salát, Maleček.