Florbalistky zdolaly Norsko i v Praze

23. dubna 2005, ČFbU

Páteční premiérová liberecká výhra nad Norskem povzbudila české reprezentantky natolik, že svým skandinávským soupeřkám nedaly šanci na úspěch ani ve druhém pražském souboji. Český tým dnes večer na Vinohradech zvítězil 8:4, když o výsledku rozhodla především skvělá první třetina, kterou Češky vyhrály hladce 5:0.

Ostrý český nástup odstartovala v sobotu večer Novotná a Bočanová, Klusáčková, Šindelová a Brennerová pak svými trefami prakticky rozhodly o vítězkách duelu už v úvodní části. Norky se dočkaly první branky až v polovině utkání, když se po gólu Kohutové trefila za Seveřanky Helminsenová.
Čtyřbrankový rozdíl vytrval i po třetí třetině. Z české strany se totiž dvakrát trefila Bursová a za Norky skórovaly Ludvigsenová a Andersenová. Po výhře 8:4 se český tým přesunul zpět do Liberce, kde s Norskem sehraje poslední, třetí utkání v neděli od 13 hodin.

Česko - Norsko 8 : 4 (5 : 0)(1 : 2)(2 : 2)
Branky a nahrávky:
3.Novotná, 7.Bočanová, 11.Klusáčková (Bursová), 12.Šindelová (Bursová), 20.Brennerová (Klusáčková), 36.Kohutová (Szotkowská), 53.Bursová (Brennerová), 54.Bursová (Brennerová) - 31.Ludvigsenová (Oversveenová), 36.Helminsenová, 53.Ludvigsenová (Giortzová), 59.Andersenová. Rozhodčí: Sirkka, Riihimäki (Fin.). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 350.