Bohemce nadělili muži desítku

21. listopadu 2015, Martin Maceček

Pod vítězství 10:4 se podepsali dvěma zásahy Jan Šebesta, Lukáš Hájek a Marek Matejčík.

Poprvé v sezoně nastříleli soupeři dvouciferný počet branek a premiérově na podzim porazili tým, který je v tabulce nad nimi. Florbalisté Vítkovic zakončili první polovinu základní části vítězstvím nad pražskými Bohemians 10:4, v tabulce však nadále setrvávají na šesté pozici.

O páté sezonní vítězství se výraznou měrou přičinili Jan Šebesta, Lukáš Hájek a Marek Matejčík, kteří shodně ke dvěma gólům přidali i jednu asistenci, další branky domácích vstřelili Petr Jankulár, Martin Nehera, Jan Jastřembský a Lukáš Řezanina.

Vítkovice ale přes nakonec jednoznačné vítězství do zápasu dobře nevstoupili, po úvodním bezzubém tlaku snad z první nebezpečné akce Pražanů při vyloučení Martina Nehery inkasovali, a prakticky až do konce úvodní části jim trvalo, než se na hřišti srovnali.

Přesto všechno ale šli poprvé do kabiny o krok napřed, když si po dalekonosné střele Petra Jankulára vytvořili velký tlak, který korunoval vedoucím gólem pouhých dvacet sekund před naplněním dvacáté minuty už zmiňovaný Martin Nehera.

O konečném vítězi duelu se nakonec rozhodlo ve druhé dvacetiminutovce, v níž nejprve hosté nevyužili dokonce dvojnásobnou přesilovku při vyloučeních Marka Bräuera a kapitán Marka Matejčíka, aby už za dvougólové ztráty hned dvakrát sami v oslabení inkasovali. Při pětiminutovém vyloučení Tomáše Kindla se prosadil Marek Matejčík a také Lukáš Hájek.

Třetí třetina se tak hrála už jen víceméně z povinnosti a to také proto, že po chvíli Lukáš Řezanina prošel středem hřiště až před branku a zamířil přesně mezi tři tyče, kde od konce druhé třetiny hlídkoval Tomáš Hyršl namísto nejistého Ivana Ponomareva.

Gólově nejbohatší třetí třetina nakonec divákům naservírovala šest branek, ale také další dvojnásobnou přesilovku hostů. Tu Pražané sice napodruhé v utkání už využili, ale v nastalé hře pěti proti čtyřem ještě stačili inkasovat. Gólový účet zápasu uzavřel desátým gólem Vítkovic v utkání a druhou střelou v zápase do opuštěné branky hostí kapitán Marek Matejčík. Před ním se při prvním pokusu o power-play Bohemians ve třetí třetině trefil i Jan Šebesta…

Hlasy trenérů:

Jan Vavrečka (Vítkovice): „Při vší úctě k soupeři jsme v zápase jednoznačně dominovali. O výsledku rozhodla druhá třetina a naše produktivita v pětiminutové přesilovce.“

Michal Jedlička (Bohemians): „Z naší strany hodně nepovedené utkání, od začátku jsme byli dost vlažní. Rozhodla druhá třetina a naše nepovedená přesilovka pět na tři a následná využitá pětiminutová přesilovka domácích.“