Další přestřelka na Dubině skončila pro Vítkovice dobře

22. ledna 2012, CD

Vítkovice porazily Brno na domácí půdě v ofenzivním zápase 11:6. Radim Polášek zaznamenal pět bodů, první extraligovou trefu zaznamenal junior Marek Matejčík. aktualizováno.

Jakoby hřiště na Dubině bylo nakloněno na jednu stranu. Ze 17 branek padlo na jedné a té samé branky 14 branek, zatímco do druhé pouhé tři.

Vítkovice se chytily otěží utkání hned od jeho začátku. Gól však slavily až v desáté minutě v přesilovce, kdy se trefil Radim Polášek. Za pouhých 19 vteřin poté zvýšil na 2:0 svou první brankou po návratu z Havířova Filip Heczko. Zvýšenou produktivitu potvrdil v 13.minutě Oldřich Sova a ještě do sirény přidal další gól Radim Polášek. První vyzněla jednoznačně pro domácí Vítkovice poměrem 4:0.

Přesilovku pak hrálo i Brno, ale nenaložilo s ní vůbec dobře. Martin Tokoš sebral míček a po dobré individuální akci zvýšil v oslabení již na 5:0. Další přesilovku již ale Brno bleskově využilo, když Lukáše Hrubého propustilo již po šesti vteřinách brankou Mendreka. Nečistou pasáž pak dokladoval vyloučený Pexa a poté opět i vítkovický Polášek. Brno další využitou přesilovkou snížilo na rozdíl tří branek. Radim Polášek po výborné příhře juniora Matejčík sice ve 36.minutě zvýšil, ale příšerná koncovka druhé třetiny, v níž Vítkovice ještě třikrát (!) inkasovaly, dávala Brnu do třetí třetiny při jednogólovém manku slušné šance na bodový zisk.

Poslední dvacetiminutovku začaly Vítkovice s novým gólmanem, Marcela Suchánka nahradil Roman Ciompa. A také v naprosto rozdílné koncentraci, důrazná domluva v kabině udělala své. Ve 44.minutě kapituloval Bábíček hned dvakrát během 17 vteřin z holí Jana Jelínka a Lukáše Veltšmída a to jej vyhnalo z branky. Do utkání tak vstoupil i poslední brankář na soupiskách, Filip Kejík. Ten udržel čiské konto jen něco málo přes dvě minuty, překonal jej Patrik Suchánek. Výborně hrající Polášek pak daroval premiérový extraligový gól Marku Matejčíkovi, který se u pravé tyčky nemýlil. Ciompa lovil míček ze sítě jen jednou, a to v 54.minutě kdy mu v signalizované výhodě nedal šanci Mendrek. Poslední branku vysypal z rukávu v 58.minutě kapitán Jan Jelínek a uzavřel tak střelecké hody s konečným dvakrát podtrženým účtem 11:6.

1. SC WOOW Vítkovice - Bulldogs Brno 11:6
branky a nahrávky:  09:43 Radim Polášek (Jan Jelínek), 10:02 Filip Heczko (Lukáš Hájek), 12:54 Oldřich Sova (Petr Kološ), 15:16 Radim Polášek (Martin Tokoš), 24:21 Martin Tokoš, 35:31 Radim Polášek (Marek Matejčík), 43:24 Jan Jelínek (Radim Polášek), 43:41 Lukáš Veltšmíd (Petr Kološ), 46:08 Patrik Suchánek (Petr Kološ), 50:12 Marek Matejčík (Radim Polášek), 57:39 Jan Jelínek (Filip Heczko) - 25:17 Jakub Mendrek (Ondřej Fabián), 28:07 Jiří Koutný, 36:26 Jakub Mendrek (Luděk Ondráček), 38:27 Luděk Ondráček (Jakub Mendrek), 38:41 Jiří Koutný (Petr Jeski), 53:35 Jakub Mendrek (Jiří Knotek)