Dobrá práce, kapitánko! Ferenčíková poslala rytířky do zlínského pohárového finále

14. prosince 2016, Redakce

Rytířky porazily chodovské lvice 5:4, utkání rozhodně stálo za to!

Vítkovické rytířky jsou ve finále Poháru České pojišťovny a po dvou letech tak opět budou mít možnost získat druhou nejdůležitější českou florbalovou trofej. Rozhodly o tom ve středu v Praze, když na Jižním Městě porazily domácí soupeřky z Chodova 5:4. Dvěma brankami – včetně té vítězné se o to zasloužila kapitánka Denisa Ferenčíková.

Utkání Vítkovic s Chodovem jsou téměř vždy tím pravým kořením, které může dostat ženský florbal v České republice. A potvrdilo se to také v pohárovém semifinále. Do vedení šly rytířky zásluhou Ferenčíkové, po deseti minutách vedly už 2:0 díky Martinákové.

Lvice z Chodova ale nesložily a zásluhou Urbánkové snížily ještě do první sirény. Do druhé části si Chodov přinesl výhodu dvou žen v poli, kterou bleskově využila Beránková. Další vyloučení ale potrestala Michaela Šponiarová a rytířky opět vedly. Nakonec také ve druhé třetině přišla jediná pasáž, kdy Vítkovice prohrávaly: na pomezí 35. a 36. minuty totiž skóre otočily Beránková s Vávrovou, ještě do druhé pauzy ale odpověděla Enenkelová.

V poslední části už žádný tým nechtěl udělat chybu a Vítkovice měly opticky více ze hry. Také se jako jediné dočkaly branky: kapitánka Ferenčíková totiž proměnila backhand po odražené vlastní střele.

Poslední minuty už si rytířky pohlídaly, až na úplný závěr. Tři sekundy před koncem totiž pálila Vávrová, míček se od tyče odrazil ke Klímové, která ani přes dva pokusy nepřekonala Velčovskou. Nakonec tedy rytířky postoupily s pořádnou porcí štěstí.

Na to se ale historie neptá, podstatné je, že v lednu dostanou možnost navázat na svůj pohárový triumf z roku 2015.