Historický úspěch! Ženy Vítkovic si z Czech Open odváží stříbro

14. srpna 2016, Michal Dannhofer

Rytířky nestačily pouze na švédské Pixbo!

Vítkovické ženy přivezou do Ostravy historické stříbro z ženské elitní kategorie na turnaji Czech Open. V rámci letošního turnaje FlorbalExpert Czech Open 2016 totiž nestačily jen na jediného soupeře: v úvodním a finálovém utkání podlehly Pixbu shodně 3:4.

Přitom pro ně turnaj začal trnitě, za prohru s Pixbem se na ně asi nikdo zlobit nemůže, za to remíza 1:1 se Slovenskem, které na turnaji tradičně dělá potíže favoritům už čárou přes bodový rozpočet určitě byla.

V té chvíli se totiž hrálo nejen o postup, ale také o to, aby se rytířky Pixbu, jakožto největšímu favoritovi na zlato vyhnuly v případném semifinále. A svěřenkyním trenéra Veleckého se klíčový pátek povedl dokonale: za tři výhry braly devět bodů a s celkovými deseti skončily pohodlně druhé.

Nejvíce nahnuté to tak paradoxně měly až ve čtvrtfinále: dlouhou dobu dobývaly branku Bohemians, jenže kombinacím chyběla přesnost s rychlostí. Když k tomu přičteme, že klokankám vyšel jeden protiútok, tak vše musela zachraňovat až povedenou tečí Denisa Ferenčíková.

Vítkovice ale uklidnila zhruba na pět minut. Hned v první sérii nájezdů totiž Bohemka uspěla a Ostravanky musela zachránit Petra Mandátová. Po dvou proměněných penaltách ale šly Vítkovice dál.

V semifinále svedly parádní souboj s Chodovem, který okořenili skvělí švýcarští fanoušci, kteří dokonce napodobili známý rituál islandských fotbalistů z nedávného EURA. Po výhře 5:3, kterou si rytířky opět vybojovaly v posledních minutách už čekalo jen finále s Pixbem.

Trenér Velecký naordinoval ofenzivní taktiku, Vítkovice se snažily s Pixbem hrát florbal. Po dvou třetinách držely vyrovnaný stav, ve třetí části soupeři nakonec podlehly, byť v přesilové hře na úplném konci utkání měly několik šancí.

Po druhé prohře 3:4 tak Vítkovice končí na turnaji druhé, zaslouží ale poděkování.