Jiří Besta: Doufám, že fanoušci dorazí do Zlína!

06. ledna 2017, Vlaďka Zoubková

Junior Jiří Besta včera zažil parádní večer ve vítkovickém dresu!

Sedmnáctiletý nováček v dresu vicemistrů odehrál za seniorskou kategorii teprve druhý zápas. Ve čtvrtečním semifinále Poháru České pojišťovny dvěma góly přispěl k postupu do finále a svým výkonem si vysloužil titul Nejlepší hráč utkání v domácím dresu. Jak zápas prožíval?

Ahoj Jirko, druhý zápas za muže, dva góly, nejlepší hráč utkání….skvělý večer! Jaké máš pocity ze včerejšího zápasu?

Ano, včerejší zápas se mi opravdu povedl a jsem rád, že jsem mohl pomoct i nějakým tím gólem k vítězství.

Jak bys popsal obě trefy? Zejména druhá branka byla provedena mazácky….

Při prvním gólu jsem dostal výbornou přihrávku od Petra Jankulára a vystřelil přes obránce na brankáře, který balónek vyrazil a já ho už pouze doklepl do branky. U druhé branky mi skvěle nahrál Pepa Rýpar, já prošel mezi dvěma beky a prostřelil brankáře.

Včerejší semifinále bylo náročné a velmi vyrovnané, Otrokovice hrály výborně…..

Měli jsme skvělý vstup do zápasu, bohužel se nám nepodařily proměnit ze začátku všechny vyložené šance a Otrokovice nám dávaly góly převážně z protiútoků nebo přesilových her. Důležitá byla koncovka druhé třetiny, kdy jsme šli do vedení. Na začátku třetí třetiny se ale povedlo Otrokovicím znovu srovnat, naštěstí jsme měli lepší koncovku zápasu a postoupili do finále.

Konec zápasu byl dramatický, Otrokovice vyrovnaly ze standardky na 7:7, podle tvé reakce na hřišti sis inkasovaný gól hodně vyčítal…

Ano. Šel jsem do bloku proti střelci, bohužel už jsem nestihl položit hokejku úplně na zem a střela mi prošla mezi nohama po zemi až do brány.

Co očekáváš od finále s Mladou Boleslaví?

Těším se na vyrovnaný zápas s Mladou Boleslaví a na skvělou atmosféru, která na hale snad nebude chybět. Doufám, že naši fanoušci dorazí do Zlína v co největším počtu, budeme potřebovat jejich podporu!

Hraješ zároveň za juniory, jak je pro tebe náročné skloubit obě soutěže, včetně tréninků?

Je to náročné, ale všechno zatím zvládám i se školou.

Pomáhají ti spoluhráči? Jak se v "áčku" cítíš?

Kluci mi hodně pomáhají nejenom v taktice, ale taky mě i celý zápas podporovali, takže jsem se cítil opravdu dobře i když jsem byl na začátku trochu nervózní.

Vidíš rozdíl mezi mužským a juniorským florbalem? V čem, například?

Největší rozdíl bude asi v tempu a rychlosti hry. V juniorské kategorii má každý více času na rozhodnutí co udělám s balónkem.

Děkuji za rozhovor, ať se ti daří i nadále v obou kategoriích!