Junioři mají za sebou další náročný víkend v Praze.

13. listopadu 2017, Tomáš Sladký

V Praze se tentokrát utkali se Spartou a výjimečně také na neutrální půdě s Ústím nad Labem. Z výjezdu si nakonec přivezli 4 body!

V sobotu nastoupili modrobílí proti Spartě, netradičně na Děkance. Zápas se rozjížděl velmi pomalu, oba celky se spíše oťukávaly. Mírnou střeleckou převahu Pražané zužitkovali pouze jedním zásahem, po první třetině svítil na tabuli stav 1:0.

Ve druhé třetině pokračoval vyrovnaný boj, začaly však padat góly, o které se za Vítkovice postarala dvojička Filip-Sidunov, do šaten se odcházelo za stavu 4:3 pro Pražany.
Sparta v zápase vedla celkem šestkrát, v 50.minutě se to poprvé podařilo také Vítkovicím, když se na 7:6 z pohledu hostů trefil Jakub Koch.
Bohužel se Spartě podařilo srovnat, výstřední prodloužení gól nepřineslo, rozhodla tak až loterie samostatných nájezdů, ve které se naši střelci ani jednou neprosadili.

Komentář Václava Gurkovského: Vyrovnaný zápas, pěkná přetahovaná. Domácí berou druhý bod i když si myslím, že za tu nevyužitou 4 a půl minutovou přesilovku v prodloužení si ho nezaslouží. Děkuji za pěkný zápas.

ACEMA Sparta Praha UNYP - 1. SC TEMPISH Vítkovice 8:7pn
6. Marek Veselý, 26. Marek Veselý, 29. Lukáš Kovařík, 37. Ondřej Hurt, 44. Jiří Mutínský, 48. Vilém Kavan, 56. Jan Wald, N Ondřej Hurt - 21. Daniel Filip, 26. Ondřej Sidunov, 31. Ondřej Sidunov, 41. Martin Ulman, 45. Radek Šomodi, 49. Martin Ulman, 50. Jakub Koch; rozhodčí:Petr Števček - Radek Števček; vyloučení:0:1; využití:1:0; diváků:41; zásahy brankářů:Patrik Zítka 19 - Štěpán Zerzoň 28; po třetinách:1:0, 3:3, 3:4, 0:0;

V neděli čekal na juniory ještě kvalitnější soupeř, Ústí nad Labem, který uspořádal své utkání netypicky v Praze z důvodu obsazenosti domácí haly na severu Čech.
V komorní atmosféře se zápas vyvíjel nepříznivým směrem a úvodní perioda skončila lépe pro „domácí“ 4:2. Postupně si však trpělivou hrou Vítkovičtí vytvářeli brankové příležitosti a od poloviny zápasu se misky vah otočily. Na konci druhé části dvěmi slepenými góly překlopily vedení na stranu Vítkovic Sidunov a Lademberger, který do zápasu naskočil až v jeho průběhu. Do šaten se šlo za stavu 5:6 z pohledu Ústí.
Souboj tak gradoval ve třetí třetině. Vítkovice dovedly poctivě odpracovaný zápas do vítězného konce, branky přidali Ulman, Hanzlík, Filip a Sidunov, který korunoval svůj povedený víkend!

Komentář Tomáše Sladkého: Po první třetině jsme zjistili, že se s Ústím dá hrát vyrovnaná partie. Naplno se to projevilo od poloviny utkání, kdy jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou a naštěstí jsme je dnes i využili. Děkujeme soupeři za kvalitní utkání,pořadatelům za organizaci a všem přejeme šťastnou cestu domů.

Florbal Ústí - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:10
4. Dan Semerád, 7. Dominik Beneš, 14. Ondřej Kawulok, 19. Dominik Beneš, 27. Dominik Beneš, 53. Dominik Beneš - 6. Ondřej Sidunov, 16. Lukáš Herblich, 26. Daniel Filip, 33. Ondřej Sidunov, 38. Ondřej Sidunov, 40. Daniel Lademberger, 48. Martin Ulman, 49. Tomáš Hanzlík, 54. Ondřej Sidunov, 57. Daniel Filip; rozhodčí:Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení:2:5; využití:2:0; diváků:9; zásahy brankářů:Tadeáš Dittrich 16, Karel Čáp 7 - Denis Jasiok 26; po třetinách:4:2, 1:4, 1:4;