Juniorky potvrdily vedení v soutěži!

21. listopadu 2010, Redakce

V sobotu čekaly na průběžně v lize vedoucí vítkovické juniorky dvě těžké zkoušky. Zápas s městským rivalem FBC a poté domácím Šumperkem. Obě zkoušky juniorky zvládly a udržely si vedení v soutěži. Oprávněnost výběru mezi pět největších talentek českého florbalu redakcí florbal.cz v utkáních potvrdila a zářila Lucie Šrotová.

1.SC WOOW Vítkovice – FBC Remedicum Ostrava 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

V úvodním utkání čekal na Vítkovice městský rival FBC. Soupeř využil pauzy v extralize žen a dorazil i s elitní formací Žůrková, Metzová, Vavrečková. Vítkovice naopak poprvé v juniorkách letos využily služeb Veroniky Enenkelové.
      Vítkovice začaly utkání aktivněji a dostavila se odměna v podobě výstavní rány Edity Hendrychové. Zanedlouho mohla vedení navýšit Enenkelová, ale trostuhodně netrefila prázdnou branku. O chvíly později zázračně vychytala Kociánovou soupeřova gólmanka. Poté se o slovo přihlásily i soupeřky, několikrát však Vítkovice podržela v bráně chytající Hanka Ranochová. A tak se radovaly znovu Vítkovice. Ve dvanácté minutě se po standartní situaci výstavní ranou z dálky pod břevno trefila kapitánka Tereza Voláková. Druhá třetina se nesla ve znamení převahy soupeřek. Několikrát stálo při Vítkovicích štěstí a především dobře postavená branková konstrukce. Šancí měly v druhém dějství Vítkovice po skrovnu, přesto obrovskou příležitost zvýšit měla Enenkelová, která však opět netrefila v dobré pozici zcela odkrytou bránu. I po druhé třetině tak vedly Vítkovice 2:0.
      Třetí třetina začala náporem soupeřek a tentokrát už ve druhé minutě obrana neodolala. Z inkasované branky se však juniorky otřepaly a nadále držely těsný náskok. Obrana odolávala snahám soupeřek a útoky táhla především aktivní Lucie Šrotová. Právě ona pak stála u rozhodujících momentů utkání. Tři minuty před koncem se proháčkovala obranou soupeřek a předložila gól jako na zlatém podnose Romaně Haunerové a pro tu už bylo doklepnutí do prázdné brány snadnou záležitostí. Za další minutu pak Lucie Šrotová svou oblíbenou ranou z pravého mantinelu nekompromisně zavěsila a o výhře bylo rozhodnuto. Minutu před koncem sice soupeř ještě střelou k tyči snížil, jenže vzápětí zabojovala Kristýna Gazurová, vykoledovala si na svou osobu dvouminutový faul a utkání se již v klidu dohrálo daleko od vítkovické brány.

branky a nahrávky: E. Hendrychová (Enenkelová), Voláková (Nováčková), Haunerová (Šrotová), Šrotová (Enenkelová) – Fikoczková (Vinklerová), Ratajová (Žůrková)

sestava Vítkovic: Ranochová – Nováčková, Voláková, Zamastilová, Sikorová – Šrotová, H. Hendrychová, Haunerová – Kociánová, Enenkelová, E. Hendrychová – Gazurová

FBC Asper Šumperk – 1.SC WOOW Vítkovice 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

V druhém zápase narazil na Vítkovice tým domácích pořádajících juniorek. Vítkovice zřejmě uspokojené výhrou z úvodního zápasu s těžkým soupeřem začaly utkání vlažně a hned po půlminutě obdržely kuriozní branku odrazem zpoza brány. A mohlo být i o hodně hůře. Minutu poté propadla vítkovická obrana a samostatný nájezd domácí hráčky zachránila výborným zákrokem Anna Meichsnerová. Ve zbytku třetiny se domácí hráčky prezentovaly dobře organizovanou obranou, ze které vyrážely k brejkům. Vítkovice se sice dostávaly do šancí, jejich zakončení však bylo velmi špatné a tak do konce třetiny gól vstřelit nedokázaly.
      Druhá třetina pokračovala v boji o každý metr místa. Vítkovickým juniorkám stále vázlo zakončení a začala na nich být patrna nervozita. Vyčníval jen velmi dobrý výkon Terezy Sikorové, která rozjížděla z obrany pro soupeře nebezpečné akce. V osmé minutě svitla naděje pro Vítkovice v podobě nařízeného trestného střílení. K němu se postavila právě Sikorová, střelou však trefila pouze tyč. Mrzet jí to však naštěstí nemuselo. Následnou přesilovou hru Vítkovice využily po patnácti vteřinách. Rychlými přihrávkami se povedlo přenést hru na Lucii Šrotovou, která střelou tahem rozjela své střelecké představení. Vyrovnání však změnu ve vývoji zápasu nepřineslo, naopak domácí byly ve zbytku třetiny mírně lepším týmem.
      A odměněny za to byly v úvodu třetí části. Kdy se dostaly do vedení 2:1 využitím chybné vítkovické rozehrávky. A festival zahozených šancí a trápení začal pro vítkovické juniorky znova. Vysvobodila je z něj v nejvyšším čase znovu Lucie Šrotová, která se pět minut před koncem individuálně prosadila přes dvě hráčky a střelou do protipohybu brankářky srovnala skóre. Vyrovnávací branka spustila drtivý vítkovický tlak s cílem strhnout vítězství na svou stranu. Domácí obrana však dlouho odolávala, až v momentě, kdy už to vypadalo na remízový výsledek, protrhla svou střeleckou smůlu Veronika Enenkelová a 39. vteřin před koncem poslala Vítkovice do vedení. Soupeř zkusil ihned poté power-play, při kterém se ale k ohrožení branky nedostal, naopak Lucie Šrotová střelou do prázdné pečetila výsledek a zkompletovala hattrick.

Juniorky tak ve dvou velmi těžkých utkáních dobré úrovně bodovaly naplno a udržely si svou pozici lídra ligové tabulky.

branky a nahrávky: Zacpálková, Körmendyová (Strmisková) – Šrotová (H.Hendrychová), Šrotová (Nováčková), Enenkelová, Šrotová

sestava Vítkovic: Meichsnerová – Miksová, Sikorová, Voláková, Nováčková – Haunerová, Zamastilová, E.Hendrychová – H.Hendrychová, Gazurová, Kociánová – Šrotová, Hlaváčová, Enenkelová