Muži berou další tři cenné body, Lípa poražena 8:2!

08. ledna 2018, redakce

Muži završili skvělý vstup Vítkovic do Nového roku, po juniorech a ženách zvládli své utkání doma na Dubině na modrém pažitu s přehledem...

V rámci 19. kola Tipsport Superligy se na palubovce Vítkovic představila Česká lípa. Severočeši měli za cíl odvést 3 body, ale domácí jim rychle ukázali kdo je pánem na hřišti.

Jako první šli do vedení severočeši, po výborné nahrávce Dzierži se prosadil Jaromír Ekl. V polovině první třetiny srovnal Ondřej Firda. O pět minut později vstřelil svůj první ze tří gólů Tomáš Sladký. 23 sekund před koncem přidal svůj druhý gól. Do šaten se tak šlo za stavu 3:1 pro Vítkovice.

Ve druhé třetině padl pouze jeden gól a to ve 25. minutě, když Tomáš Sladký zkompletoval HATTRICK, Vítkovice vedly už o 3 góly. Ve 34. minutě hrály Vítkovice přesilovku, když se nechal vyloučit Jakub Jirsa.

Do třetí třetiny nastoupili domácí dobře, když hned ve 2. minutě zvyšoval na 5:1 Jakub Vilím. Hned vzápětí, ale snižoval 5:2 Marek Dzierža, který ještě minulou sezónu hrál za nedaleký klub SK PEMA Opava a dnes patří k jedním z klíčových hráčů České Lípy. To bylo ze strany České Lípy vše, ve zbytku zápasu se už trefovaly pouze Vítkovice. V 50. minutě na 6:2 Adam Delong, o 2 minuty později Josef Rýpar, když mu asistoval Lukáš Souček! A jako poslední se trefil Martin Tokoš.

Komentář trenéra domácích Pavla Bruse: Hra jako taková byla dobrá, obrana fungovala, většina věcí co řešíme funguje. S hodně věcmi jsem spokojený. Bohužel dneska jsme si mohli nechutně nahrabat skóre, ale pojali jsme to opět trošku laxně. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme klidnou cestu domů.

Sestřih gólů v odkaze:

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC 4CLEAN Česká Lípa8:2

branky:11. Ondřej Firda, 15. Tomáš Sladký, 20. Tomáš Sladký, 26. Tomáš Sladký, 42. Jakub Vilím, 52. Adam Delong, 54. Josef Rýpar, 59. Martin Tokoš - 4. Jaromír Ekl, 44. Marek Dzierža;rozhodčí:Kamil Sojka - Tomáš Sojka;vyloučení:0:2;využití:0:0;zásahy brankářů:Lukáš Souček 11 - Ivan Ponomarev 37;po třetinách:3:1, 1:0, 4:1;

Příští zápas mužů: 14. 1. 2018 - 20.kolo- FBC Liberec x 1.SC TEMPISH Vítkovice - Home Credit Aréna Liberec!