Po velkém boji berou muži s Otrokovicemi 2 body!

03. prosince 2017, redakce

V sobotu 2. prosince se na hale dubině odehrálo 15. kolo mužské Superligy. Do Ostravy zavítali Panteři z Otrokovic...

Pro Lukáše Pešata a Marka Švajného to bylo velmi speciální utkání, protože oba hráči ještě minulou sezónu hráli právě ve Vítkovicích. Tento duel moravských rivalů si přišlo vychutnat 233 diváků.

Panteři začali zápas velice dobře, když ve druhé minutě vedli 0:2. V desáté minutě upravil na 1:2 Lukáš Hájek, bohužel za 32 sekund to bylo opět o dva góly, do šaten se šlo za stavu 1:3!

Do druhé třetiny vletěli vítkovičtí ve velkém stylu, když po třech minutách bylo srovnáno na 3:3, a to zásluhou Martina Tokoše a Lukáš Hájka. Do třetí třetiny šli opět lépe Otrokovice, když Petříkova dělovka doletěla až za záda Gurkovského.

Hned na začátku třetí třetiny zvýšil na 3:5 Martin Szweda, o dvě minuty později se trefil ještě Michal Nagy a skóre upravil na 3:6. To bylo ze strany Otrokovic vše, protože Vítkovice započaly stíhací jízdu. Za pět minut nastříleli tři branky (Hájek, Sladký a znovu Hájek) a šlo se do prodloužení, které po 1:45 rozhodl Josef Rýpar. Vítkovice si připsaly 2 body do tabulky Superligy.

Komentář trenéra Pavla Bruse: Paradox je, že i já i Kája jsme naštvaní. My jsme půlku zápasu hráli pod naším limitem. Špatné střídání a individuální chyby nás stály bod. V útoku jsme byli dlouho nepřesní a výborně zachytal Michaljovič, který dnes vychytal bod. Pochvalu kluci zaslouží za poslední třetinu a za zarputilost. Přejeme soupeři klidnou cestu domů.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 7:6p

branky:11. Lukáš Hájek, 22. Martin Tokoš, 23. Lukáš Hájek, 55. Lukáš Hájek, 58. Tomáš Sladký, 60. Lukáš Hájek, 62. Josef Rýpar - 2. Pavel Jurčík, 3. Marek Zapletal, 11. Lukáš Petřík, 36. Lukáš Petřík, 43. Martin Szweda, 45. Michal Nagy;rozhodčí:Libor Gavlas - Lukáš Mikula vyloučení:2:2;využití:0:0;diváků:233; zásahy brankářů:Petr Gurkovský 8 - Radovan Michajlovič 26;po třetinách:1:3, 2:1, 3:2, 1:0.

Příští zápas: 9. 12. 2017 - 16.kolo- Sokol Pardubice x 1.SC TEMPISH Vítkovice - SH Dašická Pardubice