Rytířky si z Prahy odvážejí dvě výhry a postup do semifinále

18. března 2018, Michal Dannhofer

Svou domácí přítomností potěší fanoušky o Velikonocích

Zteč za výhrou v prvním ostravském Superfinále je z pohledu vítkovických rytířek v druhém základním táboře. Po výhře v základní části a dvou výhrách v prvních dvou duelech čtvrtfinále dokázaly v nejkratším možném čase postoupit přes Bohemians do semifinále. V Praze totiž tým kapitánky Denisy Ferenčíkové a hlavního trenéra Richarda Urbana dvakrát zvítězil.

Oba zápasy psaly rozdílné příběhy. Ten sobotní Vítkovice od začátku ovládaly, už první třetinu vyhrály 3:0, v té druhé ale konto soupeřek zatížily hned sedmi přesnými zásahy. Dalo by se dokonce polemizovat o tom, že to byl svým způsobem nejlepší výkon vítkovických rytířek v dosavadním průběhu sezony.

Malou kaňkou bylo nezvládnutí poslední části, kterou Rytířky prohrály 0:2. Přesto odjížděly z haly na Děkance se třemi mečboly v kapse.

FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:10
branky:59. Hana Poláková, 60. Adéla Bočanová - 8. Zuzana Halfarová, 10. Veronika Enenkelová, 15. Markéta Kolářová, 23. Denisa Ferenčíková, 25. Romana Žurková, 27. Ivana Šupáková, 29. Katarína Klapitová, 32. Denisa Ferenčíková, 33. Zuzana Halfarová, 38. Natálie Martináková; rozhodčí:Václav John - Lukáš Starý; vyloučení:1:1; využití:0:1; diváků:55; zásahy brankářů:Jitka Omelková 24, Daniela Kreisingerová 8 - Nikola Příleská 12; po třetinách:0:3, 0:7, 2:0;

Druhé utkání bylo od začátku odlišné. Vítkovice šly opět rychle do vedení, po první desetiminutovce vedly 2:0, Bohemians se ale rychle povedlo snížit. Následovala z pohledu Vítkovic asi nejhorší část utkání, nicméně naštěstí nepřinesla Pražankám úspěch.

Vítkovice se opět do svém provozního tempa dostaly ve druhé části, kterou pro sebe získaly poměrem 3:0, což se následně ukázalo jako klíčové. Pár sekund po začátku třetí části totiž Vítkovice zvýšily na 6:1, poté ale opět přišla chvíle pro Bohemians. Konečné skóre tak bylo 7:3, když za Vítkovice uzavřela skóre celé série Justyna Krzywak.

FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:7
branky:14. Hana Poláková, 43. Hana Poláková, 53. Andrea Kadidlová - 4. Hana Koníčková, 10. Barbora Husková, 21. Lucie Theimerová, 33. Justyna Krzywak, 39. Alžbeta Ďuríková, 41. Hana Koníčková, 57. Justyna Krzywak; rozhodčí:Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení:1:1; využití:0:0; diváků:120; zásahy brankářů:Daniela Kreisingerová 31 - Lenka Kubíčková 10; po třetinách:1:2, 0:3, 2:2;