Rytířky skolily Vinohrady dvaadvaceti přesnými zásahy

22. října 2017, Michal Dannhofer

Mladé pušky Husková s Martinákovou získaly 10 kanadských bodů

Rytířky potvrdily papírové předpoklady a připsaly si jednoznačné vítězství nad Královskými Vinohrady v poměru 22:0. Domácím neuškodila ani absence tradiční kapitánky Denisy Ferenčíkové, kterou nahradila Klára Kociánová. Ze strany Vítkovic potěší, že opět dostaly výrazný prostor mladé hráčky.

Trenéři na začátku utkání určili tři formace, přičemž každou třetinu odehrály dvě pětice tak, aby každá hrála dvě třetiny. Obraz hry byl prakticky konstantní: Vinohrady byly v hlubokém obranném bloku, Vítkovice pálily jednu ránu za druhou a postupně navyšovaly svůj střelecký účet, dlužno podotknout, že často po velmi pěkných kombinacích.

Z pohledu domácích potěšilo několik individuálních výkonů: především Barbora Husková s pěti brankami, pět bodů za dvě branky a tři asistence si připsala také Natálie Martináková. Svůj obrovský potenciál ukázala také polská legionářka Justyna Krzywak, která na pětibodové představení v Třinci navázala sobotním zápisem 2+2. Zmínku za druhé čisté konto v sezoně si zaslouží také Lenka Kubíčková, protože koncentrovaně si počkat na pět zásahů v utkání je také složité.

1. SC TEMPISH Vítkovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 22:0
branky: 4. Barbora Husková, 6. Barbora Husková, 10. Kamila Paloncyová, 15. Barbora Husková, 18. Petra Honzová, 22. Barbora Husková, 23. Romana Žurková, 24. Barbora Husková, 29. Romana Žurková, 32. Romana Žurková, 36. Veronika Enenkelová, 37. Natálie Martináková, 37. Eliška Planková, 37. Justyna Krzywak, 39. Alžbeta Ďuríková, 50. Katarína Klapitová, 52. Alžbeta Ďuríková, 53. Hana Koníčková, 54. Hana Koníčková, 56. Natálie Martináková, 56. Šárka Boľová, 58. Justyna Krzywak; rozhodčí: Patrik Mik - Petr Szilvási; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 5 - Jana Vyrobíková 17, Eliška Kuchyňková 15; po třetinách: 5:0, 10:0, 7:0;

Richard Urban (1. SC TEMPISH Vítkovice): „Holky chválím, že nepolevovaly v tempu. A že se stále chtěly florbalem bavit. Soupeři děkuji za utkání.“

Pavel Doubek (TJ Sokol Královské Vinohrady): „Bohužel jsme díky zdravotním problémům několika hráček dorazily na zápas s vícemistrem v omezené sestavě. To se bohužel ukázalo i na výsledném skóre zápasu.Vítkovice se netrápily s koncovkou a uštědřily nám slušný debakl. V zápase jsme měli možnost vyzkoušet hráčky širší sestavy a posty na kterých hráčky nejsou zvyklé hrát. Děkujeme soupeři za férové utkání a pořadatelům za perfektní práci.“