Rytířky vedou ve čtvrtfinále 2:0, soupeře nepodcenily a drží pevnou obranu

11. března 2018, Michal Dannhofer

Ofenzivní představení podpořily obě brankářky!

Vítkovické rytířky zvládly první dva zápasy čtvrtfinálové série s Bohemians a do Prahy tak za týden pojedou s vedením v sérii 2:0. Kromě velkého množství vstřelených branek určitě potěší také pouze jeden inkasovaný gól, o což se rovnou měrou zasloužily brankářky Nikola Příleská s Lenkou Kubíčkovou.

První třetina sobotního zápasu naznačila, jak se věci budou v průběhu víkendu mít. Výkon Bohemians připomínal například výkony české reprezentace na turnajích série EuroFloorball Tour, kdy se Bohemians soustředili výhradně na obranu a snažili se hrozit z protiútoků.

Po dobu dvou třetin se jim to relativně dařilo, rozhodlo se až v poslední části, kterou Vítkovice vyhrály 4:0. Celý zápas nakonec skončil 7:0 poté, co si tři body připsala Justyna Krzywak, vychytanou nulou se pak blýskla Nikola Příleská.

Vzhledem k tomu, že Vítkovice disponují oproti minulým rokům nesmírně kvalitní brankářskou dvojicí, tak ani nedělní nasazení Lenky Kubíčkové pevností defenzivy neotřáslo. Rytířky se vydaly do druhého dějství dobývání obrany Bohemians a LeGo je dokázala několikrát podržet stejně, jako o den dříve Nikola Příleská.

Jestliže v sobotu se prakticky rozhodlo v poslední části, v neděli to bylo o třetinu dříve. Po úvodní části, která skončila 1:1 se totiž Rytířkám povedlo – dlužno říci, že několikrát po velmi hezkých kombinacích – skórovat hned sedmkrát, což dokonce vyhnalo brankářku Omelkovou na střídačku.

Oběma týmům je rovněž třeba vyjádřit respekt za to, jak přistoupily ke třetí třetině rozhodnutého nedělního utkání. Je pravdou, že na obou stranách bylo k vidění několik zajímavých situací a také jedna branka v podání Natálie Martinákové. Konečné skóre bylo 9:1, především zásluhou pětibodové kapitánky Denisy Ferenčíkové.