Rytířky vyhrály základní část! V Praze zvítězily 6:3!

06. března 2018, Michal Dannhofer

Dvěma góly se blýskla Justyna Krzywak, důležitý gól dala také Ivana Šupáková

Vítkovické rytířky splnily náročný úkol a poté, co z Prahy přivezly tři body za výhru nad celkem Ivanti Tigers v poměru 6:3 tak dokázaly obhájit vítězství v základní části. V následné volbě čtvrtfinálového soupeře si po poradě s realizačním týmem zvolily za soupeře florbalistky Bohemians.

Bylo to vskutku parádní utkání, nebudeme daleko když řekneme, že se od obou týmů jednalo o reklamu na florbal. První třetina byla velmi defenzivní, oba soupeři se soustředili především na to, aby neinkasovali, do vedení šly Vítkovice zásluhou aktivní Michaely Šponiarové.

Od druhé třetiny se hrál otevřený a pořádně divoký florbal, který by snesl srovnání s nejvyšší soutěží juniorů. Ivanti Tigers se povedlo otočit na 2:1 ze svého pohledu, ale kapitánce Denise Ferenčíkové se podařilo srovnat.

Ve třetí části se misky vah překlopily na stranu Vítkovic. Pomohla k tomu polská střelkyně Justyna Krzywak, kterou neskutečným způsobem nastartoval světový šampionát. Po samostatném úniku dostala Vítkovice do vedení, vzápětí se pohotovou dorážkou prosadila Ivana Šupáková a povedený blok utkání zakončila druhá úspěšná mise Justyny Krzywak.

Ivanti Tigers začali tvrdě útočit a podařilo se jim dostat se do potřebného tlaku, nepodařilo se jim ale snížit. Naopak, výhru v základní části pojistila svou brankou Hana Koníčková. Až poté se prosadila Martina Čapková, na tom, že se Rytířky stanou vítězkami základní části se ale již nic změnit nemohlo.

Ivanti TIGERS FK Jižní Město - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:6
branky: 27. Denisa Billá, 30. Dominika Kubišová, 58. Martina Čapková - 16. Michaela Šponiarová, 36. Denisa Ferenčíková, 47. Justyna Krzywak, 48. Ivana Šupáková, 54. Justyna Krzywak, 58. Hana Koníčková; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 130; zásahy brankářů: Jana Christianová 19 - Lenka Kubíčková 19; po třetinách: 0:1, 2:1, 1:4;

Adam Štegl (Ivanti TIGERS FK Jižní Město): „Zápas probíhal podle předpokladů až do třetí třetiny, kdy jsme polevili v koncentraci a soupeř nás za to potrestal. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme šťastnou cestu domů. Gratulujeme Vítkovicím k 1. místu v základní části.“

Richard Urban (1. SC TEMPISH Vítkovice): „Hodnocení bych rozdělil na 3 části. V té první to bylo vyrovnané utkání, kde hra obou týmů byla hodně opatrná a nervózní. Druhá třetina vyzněla lépe pro Tigers, i když jsme nastřelili spoustu tyček a mohli jsme být klidnejší. Třetí třetina byla v naší režii a byli jsme jednoznačně lepší. Děkuji svému týmu, soupeři za atraktivní utkání a pořadatelům.“