Rytířky vysoko porazily Bohemians, přišly ale o Kamilu Paloncyovou

18. listopadu 2017, Michal Dannhofer

Čtyřbodové výkony trojice hráček kalí zranění další obránkyně

Vítkovické rytířky potvrdily roli favorita utkání a ve svátečním jedenáctém kole porazily florbalistky Bohemians poměrem 12:4. Čtyřbodové představení trojice Ferenčíková – Husková – Martináková ale kalí zranění Kamily Paloncyové, která v první minutě nedokončila své úvodní střídání a s největší pravděpodobností rozšířila dlouhodobou vítkovickou marodku.

Utkání pro Kamilu Paloncyovou rychleji skončilo než začalo. Už po několika málo sekundách se na polovině hřiště zhroutila a bylo jasné, že je zle. Odraz jejího zranění byl na rytířkách patrný, opakovala se podobná mdlá pasáž jako při zranění Zuzany Šponiarové proti Tatranu.

Svého partu se ale zhostil Dušan Dudešek, který začal své svěřenkyně burcovat ke zvýšené aktivitě v rohu vymezeného území, téměř na půlící čáře. Jeho snaha nebyla zbytečná, do konce první třetiny se prosadily Michaela Šponiarová s Klárou Kociánovou.

Ve druhé části se ukázalo, jak nesmírně cenou hráčkou je pro Bohemians Hana Poláková. Nejprve sice skórovala Planková, ale Horáková nejprve přesnou ranou snížila a následně potrestala vyloučení Šupákové, která ale jinak potvrdila, že jí letní přesun z útoku do obrany vyloženě prospěl.

Vítkovice ale vzápětí uklidnily hru dvěma zásahy produktivního dua Husková – Martináková. Do poslední třetiny se tak šlo za stavu 5:2 pro domácí. Špatný vstup hostí do třetí třetiny ale prakticky rozhodl utkání. Během pěti minut se totiž prosadily Ferenčíková, Husková a opět Michaela Šponiarová, což rázem znamenalo vedení o šest branek.

Na oddechový čas hostí zareagovala devátým zásahem Husková, poté se přeci jen dvakrát prosadila Reischlová, což je možná největší negativum utkání z pohledu Vítkovic, protože obě situace mohly být vyřešeny kvalitněji. Nicméně, pro udobření trenérů i fanoušků se v závěru ještě prosadila trojice Enenkelová – Krzywak – Halfarová.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians 12:4
branky: 9. Michaela Šponiarová, 16. Klára Kociánová, 22. Eliška Planková, 30. Barbora Husková, 32. Natálie Martináková, 41. Denisa Ferenčíková, 42. Barbora Husková, 46. Michaela Šponiarová, 50. Barbora Husková, 56. Veronika Enenkelová, 58. Justyna Krzywak, 59. Zuzana Halfarová - 28. Hana Poláková, 29. Hana Poláková, 51. Eliška Reischlová, 55. Eliška Reischlová; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení:1:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Nikola Příleská 6 - Daniela Kreisingerová 31; po třetinách: 2:0, 3:2, 7:2;

Richard Urban (1. SC TEMPISH Vítkovice): „Utkání jsme až na část druhé třetiny, kde jsme měli malý výpadek kontrolovali. Škoda zranění na začátku utkání, asi nám to trochu ubralo ze soustředění. Všichni věříme, že bude Kamča v pořádku. Děkujeme soupeři, divákům.“

Tereza Blažková (FbŠ Bohemians): „Navzdory výsledku jsme s průběhem zápasu vesměs spokojeni. Momentálně nás výrazně trápí marodka, což je důvod, proč jsme dorazili jen se 13+2 hráčkami. Dařilo se nám držet ve hře, dokud nám nedošly síly. Děkujeme holkám za bojovnost a soupeři za utkání. Pozdravujeme naše marody!“