Rytířky zahájily rok 2018 tříbodovým importem z pražských Vinohrad

07. ledna 2018, Michal Dannhofer

Utkání mělo podobný vývoj jako předchozí výjezd do Jičína, hattrick si připsala Hana Koníčková

Rytířky zahájily rok 2018 úspěšně. Svěřenkyně trenéra Richarda Urbana a kapitánky Denisy Ferenčíkové zvládly přes počáteční zaváhání duel na hřišti Královských Vinohrad, které porazily poměrem 11:5.

Utkání na svém začátku připomínalo předchozí výjezd do Jičína. Rytířky po zásazích Lingové s Honzové po deseti minutách prohrávaly 0:2 a na Vinohradech se hrálo nebývale otevřené utkání. Svou roli favorita utkání začaly rytířky naplňovat až ve druhé polovině první části: v krátkém sledu po sobě skórovaly Klapitová s Koníčkovou, na což ještě dokázala zareagovat Žižková.

V poslední minutě první části ale přišly dva ostravské zásahy: nejprve se v čase 19:48 prosadila tečí Koníčková a v poslední sekundě našla Krzywak Halfarovou, která poslala Vítkovice poprvé do vedení.

Stejná hráčka se prosadila také ve 24. minutě a vypadalo to, že Vítkovice začnou utkání kontrolovat, nakonec z toho ale ještě bylo drama: pět minut před koncem druhé třetiny totiž nejprve snížila na rozdíl jediné branky Bursová, aby za 36 sekund srovnala Vejvodová.

Vítkovice reagovaly brankami Krzywak s Huskovou, čímž dost možná rozhodly utkání.

Ve třetí třetině totiž předvedly dominantní výkon a přidaly další čtyři branky, jednou pak Koníčková dokončila hattrick. Ze svého prvního utkání v kalendářním roce 2018 tak vytěžily plný počet bodů.

TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:11
branky: 3. Michaela Lingová, 10. Petra Honzová, 16. Alena Žižková, 36. Nikola Bursová, 36. Kristýna Vejvodová - 11. Katarína Klapitová, 13. Hana Koníčková, 20. Hana Koníčková, 20. Zuzana Halfarová, 24. Zuzana Halfarová, 36. Justyna Krzywak, 37. Barbora Husková, 41. Hana Koníčková, 48. Katarína Klapitová, 48. Natálie Martináková, 59. Michaela Šponiarová; rozhodčí: Václav John - Lukáš Starý; vyloučení: 1:1; využití:0:0; diváků: 36; zásahy brankářů: Jana Vyrobíková 32 - Nikola Příleská 13; po třetinách: 3:4, 2:3, 0:4;

Pavel Doubek (TJ Sokol Královské Vinohrady): „Dnes jsme za pomoci výborné brankářky odehráli 2 velmi dobré třetiny. Holky hrály s velkou chutí se po novém roce proti silnému soupeři ukázat. Jen je škoda, že takhle bojovný výkon neodevzdáme vždy v zápasech proti týmům z nižších pater tabulky. Děkujeme soupeři za hezký zápas.“

Richard Urban (1. SC TEMPISH Vítkovice): „První třetina vlažná, druhá třetina paradoxně ještě vlažnější, až třetí třetina byla z našeho pohledu lepší. Děkuji soupeři i pořadatelům za zápas.“