Starší žačky ovládly turnaj v Přerově

21. listopadu 2016, Tomáš Martiník

Gratulace děvčatům!

Třetí turnaj ligy starších žaček tentokrát hostil Přerov a vítkovické holky se na něm po více než roce dočkaly opět turnajového vítězství. Po letošních dvou 2. místech tentokrát ani jednou nezaváhaly a po třech jednobrankových vítězstvích jim na krku visela zlatá medaile. Pro některé z nich to bylo první ligové turnajové vítězství v životě, takže velká gratulace a pěkné povzbuzení do dalších zápasů.

1.SC Tempish Vítkovice – FBC ČPP Ostrava 3:2

Zápas byl hned od začátku hodně dynamický, hra se rychle přelévala ze strany na stranu, šance se střídaly a diváci se nenudili. K vidění byly hlavně šikovné individuální akce a jako první se prosadili hosté. O vyrovnání se postarala z nařízeného trestného střílení Aďa Feiková , krásnou bekhendovou kličkou.

Po vyrovnaném prvním poločase se znovu ujaly vedení hráčky FBC, ale naše děvčata opět dokázala odpovědět a to zásluhou Laury Pruskové. Zápas nabral ještě větší obrátky a tím šťastnějším týmem jsme se nakonec staly my, rozhodující trefu zajistila Viky Martináková. Pojistit vítězství mohla ještě v poslední minutě Aďa Feiková, ale své druhé trestné střílení už proměnit nedokázala. Závěrečnou power play soupeřek jsme zuby nehty ubránily a velmi cenné vítězství bylo na světě. Velkou zásluhu na tomto vítězství měla svými jistými zákroky brankářka Emily Žurková.

Góly: 1:1 – Aďa Feiková (ts), 2:2 – Laura Prusková (Aďa Feiková), 3:2 – Viky Martináková (Laura Prusková)

1.SC Tempish Vítkovice – FBC Juventus Odry 3:2

Od začátku zápasu jsme byli o něco aktivnějším týmem, tlačili jsme se do útoku a vytvářeli si šance. Tu největší měla určitě Barča Mozdřenová, bohužel prázdnou bránu trefit nedokázala. A soupeřky trestaly, po závaru nestačila Emily v bráně zareagovat. Do poločasu ovšem bylo všechno jinak, naše hráčky se konečně trefily do černého a po gólech nejprve Viky Martinákové a následně pohotově dorážející Jany Horečkové to bylo 2:1. Druhý poločas už byl vyrovnanější, soupeřky se začaly tlačit více do útoku, naše obrana se nevyvarovala zaváháním a gól na 2:2 přijít asi musel. Osud utkání byl tímto otevřený, oba týmy toužily vstřelit vítězný gól a nakonec jsme to byly my, kdo zásluhou Viky Martinákové slavil konečné vítězství 3:2.

Góly: 1:1 – Viky Martináková (Laura Prusková), 2:1 – Jana Horečková (Laura Prusková), 3:2 – Viky Martináková (Aďa Feiková)

1.SC Tempish Vítkovice – FBC Spartak Přerov 5:4

Do posledního zápasu jsme šli s jasným cílem vyhrát, a tím vybojovat celkové 1. místo. Bohužel hned od začátku to od nás nebylo ono, chyběl pohyb, energie i přesnost na hokejkách. Po zásluze jsme brzy prohrávali 0:2 a s našimi vítěznými ambicemi to vypadalo všelijak. Pomohla až přestávka, uklidnili jsme se a hned na začátku druhého poločasu snížila po přiťuknutí Nelči Martiníkové pohotová Aďa Feiková. Vyrovnat mohla z trestného střílení Natka Hurníková – ale neuspěla. Brzy na to měly stejnou výhodu soupeřky a ty byly úspěšnější – 1:3. Do hry nás vzápětí vrátila pěknou střelou Jana Horečková a vyrovnání obstarala Laura Prusková. Oba týmy toužily po vítězství, nám šlo i o to celkové a soupeřky nám to udělaly ještě těžší, když využili další zaváhání a bylo to 3:4. Vyhrát jsme moc chtěli, takže nám nezbývalo než se tlačit do střel a důrazu před brankou a z jedné takové situace vytěžila znovu vyrovnání Aďa Feiková. Remíza by nám na celkové 1. místo stačila, ale znáte to, výhra je lepší a jistější. Hned po vyrovnání přišlo šikovné napadání Nelči Martiníkové, která vybojovala míček pro Lauru Pruskovou, ta krásně předložila Viky Martinákové, která nekompromisně trefila razítko na celkové vítězství – 5:4 !!!

Góly: 1:2 – Aďa Feiková (Nela Martiníková), 2:3 – Jana Horečková, 3:3 – Laura Prusková , 4:4 – Aďa Feiková (Laura Prusková), 5:4 – Viky Martináková (Laura Prusková)