Vítkovice boj o první místo nezvládly, Chodov vyhrál 10:4!

12. února 2018, redakce

Tento zápas se nepovedl. Úřadující dvojnásobný mistr z Chodova doslova přejel Vítkovice a načepoval jim pověstnou desítku!

V neděli podvečer 11. února se představily první dva týmy tabulky, Vítkovice a Chodov, netradičně v Zubří, kde nakonec dorazilo 527 diváků. Moc děkujeme za takovou návštěvu a především za skvělou podporu "domácího" kotle!

Samotný zápas nezačal pro domácí vůbec dobře. V 10. minutě si šli po menší neshodě odpočinout Jan Jatřembský a Martin Koutný. ve hře 4 na 4 skóroval Martin Pražan. Druhý gól do vítkovické sítě přidal Tom Ondrušek po nahrávce Marka Matejčíka. V 16. minutě nabídl Chodovu přesilovku Josef Rýpar, kterého vyloučili po velice sporném momentu na středu hřiště, ale Chodov tuto příležitost nevyužil. 30 sekund před koncem první části se provinil proti pravidlům Tomáš Sladký, po jehož zákroku bylo nařízeno trestné střílení. Lukáš Souček, ale nedopustil navýšení skóre. Stav po 1. třetině 0:2 pro Chodov.

Do druhé části vstupovali hosté s výhodou přesilové hry, kterou bohužel využil Tomáš Sýkora. O minutu později byl po druhé vyloučen Jan Jastřembský a po jeho zákroku bylo opět nařízeno trestné střílení. Tentokrát se ho ujal Tom Ondruše, ale opět nevyzrál na Součka. Vítkovičtí ubránili i následné oslabení. Bohužel v polovině zápasu potrestal chybu v rozehrávce Vítkovic Miloš Tyl, který se sám proti Součkovi nemýlil a zvýšil na 0:4. Vítkovice se nemohly prosadit proti dobře chytajícímu Barákovi. Ve 38. minutě zvyšoval už na 0:5 Tyl a šestý gól do Vítkovické sítě přidal Tom Ondrušek. Po šestém obsaženém gólu střídali vítkovičtí trenéři brankáře. Lukáše Součka vystřídal Petr Gurkovský. Druhé hrací dějství skončilo 4:0 pro Chodov.

Do 3. třetiny vstupovali Vítkovice s odhodláním něco se zápasem udělat, ale hned v 1. minutě byl vyloučen Josef Rýpar za nesportovní chování a následnou přesilovou hru využil Tom Ondrušek. Na hrozivých 0:8 zvýšil Marek Matejčík. Ve 44. minutě prolomil neúspěšnost střelby Jakub Hubálek a snížíl na 1:8. Ve 45. minutě nabídl Chodov Vítkovicím přesilovou hru, kterou se domácím nepodařilo využít. Deset minut před koncem zápasu korigoval skóre na 2:8 Jan Šebesta, který z půlky hřiště propálil Baráka. Následně využil přesilovku Lukáš Hájek! Vítkovice šly do šesti hráčů v poli a bohužel jim utekl Marek Matejčík, který se štěstím prostřelil přibíhajícího Gurkovského ze střídačky. V 58. minutě se o slovo opět přihlásil Lukáš Hájek, který dělovkou propálil Baráka, ale poslední slovo měli hosté, když Tom Ondrušek technickou střelou prostřelil Gurkovského. 3. třetina skončila poměrem 4:4 a celkové skóre zápasu 4:10.

Komentář trenéra domácích, Pavla Bruse: Nečekal jsem, že budeme profesoři v tak důležitém zápase. Obrovské množství chyb s míčkem, pět tyček, hloupá vyloučení. Dnes jsme Chodovu bohužel zápas darovali. Pěkně na zem a dřít...

1. SC TEMPISH Vítkovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:10
44. Jakub Hubálek, 51. Jan Šebesta, 55. Lukáš Hájek, 59. Lukáš Hájek - 11. Martin Pražan, 15. Tom Ondrušek, 21. Tomáš Sýkora, 33. Miloš Tyl, 38. Miloš Tyl, 38. Tom Ondrušek, 42. Tom Ondrušek, 42. Marek Matejčík, 57. Marek Matejčík, 59. Tom Ondrušek; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 6:4; využití: 1:2; diváků:527; zásahy brankářů: Lukáš Souček 12, Petr Gurkovský 12 - Jan Barák 43; po třetinách: 0:2, 0:4, 4:4.

Příští zápas doma na Dubině: 17. 2. 2018 - 24.kolo: 1.SC TEMPISH Vítkovice vs. TJ Znojmo Laufen