Vítkovice doma přehrály Bohemku

18. prosince 2012, redakce

Extraliga žen měla v sobotu na programu obvyklou bitvu o každý centimetr hřiště. Vítkovické ženy se utkaly s pražskou Bohemkou. Obnovenou premiéru ve vítkovickém dresu si připsala Veronika Enenkelová a nebylo to v ledajakém dresu, ale stejně jako její spoluhráčky v úplně nové barevné kombinaci vycházející ovšem z tradiční vítkovické bílé.

Utkání dvou tradičních rivalů a semifinálových protivníků z posledních tří sezon začalo zostra. Nejprve spálila velkou šanci Sládečková a na druhé straně už ve druhé minutě využila hostující Surá chybu v rozehrávce Vítkovic a vymetla pavučinu branky Kubíčkové. Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat, právě navrátivší se Enenkelová vybojovala při napadání míček a Klára Kociánová přesnou střelou nad zemí k tyči nedala hostující gólmance šanci. A prakticky hned vzápětí se vývoj skóre i otočil, když Andy Pastušková nahazovala prudce před branku, kde si míček do vlastní sítě srazila Zlámalová. Šance střídala šanci a obě gólmanky musely být pozorné, vítkovické hráčky však přeci jen získávaly herní převahu a po krásné a trpělivé akci celé první pětky se trefila na 3:1 Zuzana Halfarová. Těsně před sirénou mohly Vítkovice vedení ještě navýšit, ovšem střela Quittkové skončila pouze na tyči.

Druhá třetině začala nejprve opatrnou fází, aby od 25.minuty se utkání změnilo v bitvu nahoru a dolů, kde ubylo přesnosti, za to přibylo brejků a šancí na obou stranách. Z divokého vývoje nakonec vyšly nejlépe Vítkovice a to jednak díky pozorné Lence Kubíčkové v brance, která vyřešila všechny závary kolem své svatyně a jednak díky Denise Ferenčíkové, která chytře bekhendem pod hostující gólmankou využila rychlý protiútok. Posléze se musely Vítkovice bránit při vyloučení Halfarové, s čímž si ale nakonec s vypětím všech sil poradily a do závěrečné třetiny šly s tříbrankovým vedením.

Třetí třetina, před výbornou diváckou návštěvou, která se rozhodně nenudila a dokonce snad poprvé ve vítkovické historii byla vyšší, než na následné extralize mužů, začala pro vítkovické ženy ideálně. Hostující Nemravová byla vyloučena za hru vysokou hokejkou a v přesilovce se pohotovou dorážkou prosadila Denisa Ratajová. Tým Bohemians tato branka asi definitivně srazila v jejich odhodlání a dobře hrající Vítkovice si hlídaly náskok a z brejků jej navyšovaly. Ve 49. minutě Ferenčíková ideální přihrávkou mezi dvěma obránkyněmi poslala do samostatného nájezdu Andreu Pastuškovou a ta se zachovala chladnokrevně. Za další minutu se obdobně probíjela do šance Enenkelová, její zakončení skončila na břevně, byla však přitom faulována a následovalo trestné střílení. Na to zamířila Denisa Ratajová, nic nevymýšlela a krásnou střelou pod horní tyčku nedala hostující brankářce jakoukoli šanci. V závěru zápasu Bohemians přeci jen snížily, v jednom případě dokonce i v power play o které se pokusily, ovšem definitivní tečku v podobě osmé branky vstřelila povedenou pumelicí Anna Niemcová. Vítkovice tak zvítězily v krásném utkání před výbornou návštěvou 8:3.

1.SC WOOW Vítkovice – FbŠ XTG Bohemians Praha 8:3 (3:1, 1:0, 4:2)

Branky a nahrávky: Kociánová (Enenkelová), Zlámalová vl. Br., Halfarová (Niemcová), Ferenčíková (Pastušková), Ratajová (Quittková), Pastušková (Ferenčíková), Ratajová tr.st., Niemcová (Ferenčíková) – Surá (Jelínková), Vavrečková (Bočanová), Surá (Křížová)

Sestava Vítkovic: Kubíčková – Halfarová, Niemcová, Quittková, Ferenčíková, Pastušková – Ratajová, Vobořilová, Sládečková, Šupáková, Léblová – Mandátová, Novakovská, Kociánová, Enenkelová, Mahdalová