Vítkovice mají stříbro z Poháru mistrů!

09. října 2010, CD

Vítkovice podlehly Storvretě 3:6. Nicméně dál udivují florbalový svět! Vstup do finále sice připomínal 5.finále české extraligy a po dvou minutách to bylo 0:2, ale tentokrát se Vítkovice hodně brzy vzpamatovaly! Po první třetině byl stav 2:2. Ve druhé třetině během 159 vteřin padly tři branky. Za Vítkovice se trefil jen Polášek. V poslední třetině si švédský mistr vítězství pojistil dvěmi góly.

1. SC WOOW Vítkovice - Storvreta IBK  3:6 (2:2, 1:2, 0:2)

Vítkovice začaly aktivněji, první akci vedl Tomašík, ale neprosadil se. To storvreta z první steče ano. Jelínkovu rozhrávku vytihli švédští útočníci a odražený míček doklepával do branky Kanebjörk. Druhá minuta přinesla další pohromu z hole Kohonena.
      Ve 4.minutě táhl na branku kapitán Kološ, přihrál na křídlo Poláškovi, ale jeho střela z první byla nepřesná. Lépe už mířil v 6.minutě Ťopek, ale jeho střele se do cesty postavilo břevno. V 9.minutě už ale brankář Storvrety Klintsen kapituloval! Akci vedl po mantinelu Jelínek a dokončil ji Lukáš Hrubý! V 16.minutě putoval za katr Patrik Suchánek za sekání, Storvreta hrála první přesilovku finále. Vítkovice se ale s přehledem ubránily, naopak na jejím konci se obrovské šance probil Tokoš, ale bekhendem nezakončil. Jen co skočil Patrik Suchánek z trestné lavice na hřiště, napravil své vyloučení tím nejlepším způsobem! Po přihrávce Kološe srovnal stav finále na 2:2!

Druhou třetinu začaly Vítkovice viditelně lépe než úvodní část. Storvreta brání pozičně a český tý hledá skupinku kudy do precizně postaveného valu.

Ve 25.minutě se ale zničeho nic trefil Stenberg a Storvreta převzala iniciativu. Ne však na dlouho! Na sklonku 27.minuty zakombinoval Radim Polášek s Lukášem Hrubým a prve jmenovaný rychlý výjezdem z rohu prostřelil Klintsena!

Utkání má teď obrovský spád. A další branka! Bohužel Storvreta opět vede. Zkušený Kohonen pohnul ukazatelem skóre 25 vteřin po Poláškově vyrovnání. Pak následovala hluchá pasáž utkání. Finále má se změnilo v boj.

Vítkovice bohužel opět zaspaly úvod třetiny. Hned po 24 vteřinách hry se prosadil velezkušený Hannes Öhman a zvýšil na 5:3 pro favorita turnaje Storvretu. A měl další šance. Za minutu běžel zcela sám na Marcela Suchánka Stenberg, udělal kličku do nulového úhlu, Suchánek se zákrokem dostal zcela mimo svou svatyni, ale Stenberg nedokázal míček zastrčit do prázdné branky. Svůj podíl na tom měl i dobrým defenzivním zákrokem Kološ. Do útoku zavelel Lukáš Hrubý, který zkoušel nadvakrát prostřelit brankáře Klintsena, ale ten byl pokaždé na místě.

Ve 45.minutě byl vyloučen Jelínek a Vítkovice se musely těžce bránit švédskému přesilovkovému zámku. Na Stenberga zívala prázdná branka, ale naštěstí ji netrefil. Vítkovice se ubránily. Ihned po vypršení Jelínkova trestu pálil tvrdě benjamínek Hubálek, ale gól ve finále nedal. Vítkovice začaly riskovat, Storvreta podnikala nebezpečné výpady do nezkoncentrované obrany a Marcel Suchánek předvedl několik vynikajících zákroků.

Od 49.minuty se Storvreta zatáhla. Vítkovice hrají na hranici možností. Po hlavě se do obranného zákroku vrhl k mantinelu Jelínek, Vít Hrubý ničí své boty v neustálých skluzech. Nic není platné, Storvreta zvyšuje na 6:3. Velezkušená dvojice Kohonen-Öhman, které je dohromady 67 let, zatěžuje konto Marcela Suchánka další brankou.

Pět minut před koncem se na brankovišti ocitl v šanci Ťopek, ale byl příliš tísněn na to, aby zakončil přesně. Na začátku 57.minuty Storvreta chybovala v rozehrávce a požár hasila faulem. Bylo nařízeno trestné střílení, ale to kapitán Kološ neproměnil. Na trestnou lavici si šel proto odpočinout Kanebjörk. Přesilovku Vítkovice bohužel nevyužily.

Konec si již švédský mistr pohlídal a ve finále tak zvítězil 6:3.

Nejlepšími hráči finále byli vyhlášeni Hannes Öhman a Lukáš Hrubý.

Vítkovice zakončily veleúspěšný turnaj dobrým finálovým výkonem. Dostali se tam, kam ještě nikdy nikdo z českých týmů ne. Do finále Poháru mistrů. A tam byl důstojným soupeřem švédskému mistru.

Vítkovice jsou druhým nejlepším týmem na světě.