Vítkovice nevyužily první mečbol. Stav semi-série je 3:1!

09. dubna 2018, redakce

Mužům se ukončit semifinále na domácí půdě nepodařilo, pátý zápas série se hraje už v úterý v Praze!

Sobotní zápas rozehrály Vítkovice velice dobře, hned ve 3. minutě otevřel skóre kapitán Tomáš Sladký. O minutu později zvyšoval na 2:0 Ondřej Firda a na 3:0 Lukáš Hrubý, který proměnil Rýparovu nahrávku přes celé hřiště. Čtvrtý gól do Barákovy sítě mohl přidat Josef Rýpar, ale trestné střílení se mu nepovedlo proměnit a po Vítkovické přesilovce vycítil Chodov šanci. V 17. minutě snížil na 3:1 a v 19. minutě snižoval na 3:2 Marek Matejčík.

Do druhé třetiny vstoupil lépe Chodov,když ve 22. minutě srovnal stav na 3:3 Tom Ondrušek. Bohužel ve 24.minutě bylo ještě hůř,když se prosadil Michal Podhráský, 3:4. V půli zápasu si o slovo řekl Martin Tokoš, kterého vyslal pasem přes půlku hřiště Jan Šebesta a Tokoš neměl sebemenší problém proměnit a srovnal na 4:4. Ale do šaten Chodov s jednobrankovým náskokem, když na Ondruškovu střelu nedosáhl Lukáš Souček a bylo to 5:4 pro Chodov.

Do třetí třetiny zase lépe vstoupily Vítkovice, když Hubálek dobře vystihl nahrávku a střelou z voleje srovnal na 5:5, záhy však pčeklopil skóre opět na stranu Pražanů Sýkora. Po zbytek třetiny se hrál pro diváky atraktivní florbal. Vítkovice poslaly utkání do prodloužení až 30 sekund před koncem 3. třetiny díky Adama Delonga, který to vzal na sebe a z půlky hřiště vymetl roh Barákovy branky.

Prodloužení trvalo krátce. Šťastnější byly nakonec Vítkovice, když ukázal svůj důraz před brankou Lukáš Hájek, který míček dotlačil za bezmocného Baráka. Vítkovice tak získaly třetí bod do semifinálové série!

Komentář trenéra domácích, pana Pavla Bruse: Dneska hodně odfláklé do obrany. Špatné bloky, pomalé reakce, naivní standartky. Zítra budeme mnohem důslednější v obraně. Perfektní morál a nasazení na konci. Odpočinout, zregenerovat a zítra s pokorou zase pěkně od nuly.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 7:6p

Branky: 4. Tomáš Sladký, 5. Ondřej Firda, 11. Lukáš Hrubý, 33. Martin Tokoš, 44. Jakub Hubálek, 60. Adam Delong, 61. Lukáš Hájek - 17. Tomáš Sýkora, 19. Marek Matejčík, 23. Tom Ondrušek, 24. Michal Podhráský, 37. Tom Ondrušek, 46. Tomáš Sýkora; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 3:2; využití: 0:2; diváků: 662; zásahy brankářů: Lukáš Souček 17 - Jan Barák 20; po třetinách: 3:2, 1:3, 2:1, 1:0.

V neděli mohli muži ukončit semifinálovou sérii, ale Chodov byl dobře namotivovaný a šlo vidět, že Chodov ještě nechce ukončit sezónu. Vítkovice vstoupily opět velice dobře do utkání. Celá první třetina patřila Jakubu Hubálkovi, který dal 2 góly a dodal tak klid na hokejky svých spoluhráčů.

Do druhé třetiny vstoupily Vítkovice opět velice dobře, když ve 25 sekundě zvyšoval na 3:0 Adam Delong a ve 25. minutě bylo v Ostravě ještě veseleji, když další gól do Barákovy branky přidal Lukáš Řezanina. Ve 35. minutě bohužel snížil na 4:1 Martin Pražan a následnou přesilovku Chodova využil Marek Vávra. Do šaten se tak šlo za stavu 4:2 pro Vítkovice.

Ve třetí třetině už diváci viděli pouze góly Chodova. Na 4:3 snižoval Ondřej Mikeš. Pět minut před koncem třetiny poslal zápas do prodloužení Strachota.

V prodloužení se ani jeden z týmů nehrnul do útoku, a tak se šlo do nájezdu. Na nájezdy určil Pavel Brus s Karlem Ševčíkem Josefa Rýpara, Jana Jastřembského, Lukáše Hájka a Martina Tokoše. Bohužel ani jednomu z nich se nepodařilo trestné střílení proměnit a za Chodov svůj nájezd proměnil Marek Vávra a Michal Strachota. Tento zápas tedy ovládl Chodov, odvrátil tak první mečbol a série se stěhuje za stavu 3:1 do Prahy.

Vyjádření trenéra domácích, pana Pavla Bruse: Dneska více bitva než florbal, ale to k play-off patří. Zbytečné chyby do obrany. V úterý budeme kvalitnější. Do Prahy se netěšíme, ale o to agresivnější a odhodlanější budeme!!!

1. SC TEMPISH Vítkovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:5pn

Branky: 13. Jakub Hubálek, 14. Jakub Hubálek, 21. Adam Delong, 25. Lukáš Řezanina - 36. Martin Pražan, 39. Marek Vávra, 43. Ondřej Mikeš, 55. Michal Strachota, Marek Vávra; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:3; využití: 1:1; diváků:665; zásahy brankářů: Lukáš Souček 24 - Jan Barák 15; po třetinách: 2:0, 2:2, 0:2, 0:0.