Vítkovice po boji padly v PČP se Znojmem

05. listopadu 2013, CD

Vítkovice odjely na půdu momentálně pátého týmu 1.ligy k pohárovému utkání ve velmi improvizované sestavě. Z A-týmu se na hřišti objevil jen Lukáš Hrubý. Doplněný o pětku juniorů, pětku Mustangů a brankáře Luptáka.

Přesto se všichni vítkovičtí hráči předvedli ve výborném světle. Osmnáctiletý brankář Dominik Lupták se měl od začátku co ohánět. V 7.minutě však kapituloval z hole Hanáka. Ve 14.minutě zahrál vysokou holí Žižka a Hrubý jel trestné střílení. To bohužel neproměnil, ovšem v následné přesilovce přihrál na vyrovnávající gól Marku Bräuerovi. Domácí šli v 18.minutě opět do vedení, ale na toto bleskově odpověděli bratři Veselí. Po nahrávce Jaromíra se prosadil Libor.

Znojmo šlo potřetí do vedení hned v první minutě druhé třetiny, ale i na tento náskok dokázali vyhecovaní hráči Vítkovic zareagovat. Po příhře Tomáše Krásného opět srovnal Jan Baďura. První zlom utkání přišel ve 25.minutě, kdy se domácí hráči Znojma prosadili dvakrát během osmi vteřin, to když si spolupráci vzájemně opětovali Sláma a Zejda. Ve 34.minutě dostal Vítkovice opět na dostřel Marcel Jakubec, ale přišel druhý, definitivní zlom utkání a rozhodující direkt domácích, když překonali Luptáka na konci druhé třetiny třikrát během dvou minut.

V poslední části opět padlo hodně branek. Nejprve se domácí dalšími dvěma góly dostali již šest gólů před svého soupeře, ovšem na to odpověděly Vítkovice také dvěma zásahy, konkrétně Marcela Jakubce a Jaromíra Veselého. Na další gól Znojma pro změnu kontroval Marek Bräuer. Na konci ještě Znojmo dvěma zásahy zaokrouhlilo celkový počet vstřelených branek v utkání na kulatých dvacet.

Další zápas čeká Vítkovice již zítra na půdě Rožnova.

TJ Znojmo - 1. SC Vítkovice 13:7
sestava Vítkovic:
Lupták- Miklas, Veselý L., Pieter, Sklenovský- Hrubý, Krásný, Veselý J.- Jakubec, Bräuer, Baďura- Pavlištík.
branky: 7. Jan Hanák, 18. Martin Pánek, 21. Pavel Palát, 25. Ondřej Zejda, 25. Petr Sláma, 37. Petr Sláma, 38. David Jedlička, 39. Jan Hanák, 41. Josef Žižka, 45. Daniel Částek, 56. Tomáš Kucharič, 57. Tomáš Kucharič, 58. Martin Pánek - 16. Marek Bräuer, 19. Libor Veselý, 24. Jan Baďura, 34. Marcel Jakubec, 53. Marcel Jakubec, 54. Jaromír Veselý, 57. Marek Bräuer; rozhodčí: Jan Perla - Jiří Vrzala; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 163; zásahy brankářů: Marek Čižmar 18 - Dominik Lupták 33; po třetinách: 2:2, 6:2, 5:3;