Vítkovice si vylámaly zuby na skvělém Bauerovi

20. prosince 2013, CD

V dohrávce 5.kola podlehly doma Vítkovičtí Mladé Boleslavi 2:3. Prim hráli oba brankáři, oba Lukášové Souček a Bauer. Další Lukáš, Hrubý, vstřelil obě branky Vítkovic a stal se historicky nejlepším střelcem Vítkovic. Na body to však nestačilo.

V 5.minutě poslal Vítkovice do vedení překvapivou a pohotovou ranou přímo z trestného úderu Lukáš Hrubý a vyrovnal rekord Michala Rohela v počtu vstřelených branek za Vítkovice (176). V 8.minutě hasil požár ve vlastním brankovišti Bräuer, bylo nařízeno trestné střílení a z něj Křenek vyrovnal. Lukáš Hrubý se stal nejlepším střelcem vítkovické historie v 9.minutě, kdy využil Žákovu nezištnou nahrávku na střed a poslal tak Vítkovice opět do vedení. Ke konci třetiny se poprvé začalo jiskřit. Nervy na uzdě nakonec neudržel Křenek a byl vyloučen. Přesilovku Vítkovice nevyužily.

Ve druhé třetině již nervy tekly proudem. Spousta emocí, ostrých soubojů, ale branky žádné.

Nakonec se prosadil ve 47.Ekl, který si našel Rožnovjakovu přihrávku před branku a pohotově vyrovnal. O všem rozhodla 56.minuta, kdy nejdříve Hubálek nesmyslně zahodil Chrousta a byl po právu vyloučen. Sám faulovaný hráč pak v přesilovce rozhodl zápas. Vítkovice ještě měly šance, ale fantastického Bauera v brance hostí již nepřekonaly.

1. SC WOOW Vítkovice - BILLY BOY Mladá Boleslav 2:3
branky:  6. Lukáš Hrubý, 9. Lukáš Hrubý - 8. Radim Křenek, 47. Jaromír Ekl, 56. Tadeáš Chroust; rozhodčí: Jan Kadlec - Marek Kadlec; vyloučení: 3:3; využití: 0:1; diváků: 215; zásahy brankářů: Lukáš Souček 11 - Lukáš Bauer 20; po třetinách:  2:1, 0:0, 0:2;