Vítkovice smolně první zápas nezvládly

09. března 2008, Jiří Kroupa

Domácí plejeři nastupovali s odhodláním využít prostředí Dubiny a prodloužit svou sérii neporazitelnosti na domácí gumě. Chyběl jim pouze Plaček distancovaný za červenou kartu. Jeho místo zaujal junior Zdeněk Žák. Vše probíhalo pod dohledem kamer České televize a diváci se tak mohli těšit na zahájení play off 2007/08. Pro domácí ale měl zápas nakonec smutný konec.

První šance měl na holi kapitán Vladař, hosté odpovídali rychlými náznaky brejků. Výborný presing třetího útoku pomohl k šanci Tokošovi, ale ten to měl na bekhend. První branka letošního play off se zrodila ve 12. minutě a stylově ji měl na svědomí nejmladší hráč na hřišti Vít Hrubý, když dokázal ze vzduchu trefit nahazovanou přihrávku Vladaře. Brno reagovalo krásnou individuální akcí Petra Kadlece, jehož střelu domácí nakonec zblokovali. Pak ale Brus zaspal při rozehrávce z rohu a nikým neobsazený Valčík využil rychlé přihrávky Koutného. Jednoznačně lepší domácí měli sice ještě šance, ale při ojedinělé a o to vážnější šanci hostů čaroval Ciompa. První dějství skončilo tak 1:1.

První přesilovou hru utkání měli domácí v 5. minutě druhé třetiny, když se sekáním provinil Komenda. Nervózní mladíci ale tuto početní výhodu odehráli pramálo dobře. Pak za domácí dvakrát nebezpečně střílel Suchánek. I dorážka Vít Hrubého kolem branky jen proletěla, stejně jako Tomašíkův příklep. O další zápis do kolonky branek se postaral další z domácích mladých dorostenců. Pavel Jankulár šikovně a šťastně tečoval ránu Jelínka. Domácí po dlouhých nudných pasážích dali hře zase náboj.

Ve třetí minutě závěrečného dějství promluvili výrazně do hry rozhodčí, když neuznali branku Tokoše pro domnělou hru vysokou holí. A hosté o minutu později dokázali vyrovnat. Rychlý protiútok zakončoval se štěstím Vrána.  Do třetí třetiny za domácí již do hry nezasáhl Brus a domácí točili jen tři obránce. A jako kdyby jim přestala docházet šťáva a začala pracovat nervozita. Hosté je za to potrestali. Nenápadné přečíslení domácí nezvládli pokrýt a Koutného bekhend skončil za Ciompou v síti. I domácí ale prokázali umění rychlých kontrů. Suchánek našel rozběhnutého Milana Tomašíka a jeho střela zápěstím byla parádní. Jenomže obrana Vítkovic a hlavně obránci neměli svůj den. Kološ nepokryl Schneidera a ten zblízka poslal hosty zase do vedení. To vše v 18. minutě. Pak opět Kološ nezvládl souboj, ale Petr Kadlec neuspěl sám před Ciompou. Poslední šance domácích byla po vyloučení Valčíka. Domácí to umocnili hrou bez brankáře. Babíčkův  famózní zákrok proti Suchánkovi a Hrubého spálená tutovka znamenaly ale potvrzení překvapivého vítězství Brna.