Vítkovice vyhrály derby 6:2

22. září 2012, CD

Před přeplněnou tribunou haly na Dubině Vítkovice výsledkově opanovaly derby s ostravským FBC. Řádil zejména Lukáš Hájek, který se na šesti brankách Vítkovic podílel dvěma góly a stejným počtem asistencí. Vítkovice podržel vynikajícím výkonem brankář Souček. aktualizováno.

Oba městští rivalové se sešli na Dubině k prvnímu vzájemnému derby sezony 2012/2013.
      Vítkovice nastoupily ještě bez stále zraněného Žydela, který musel pro něj velmi prestižní zápas kvůli nedoléčenému zranění kotníku oželet. Do hry nezasáhl ani zraněný Veltšmíd, zato již po dlouhé absenci nastoupil Filip Heczko.

Utkání začalo dvěmi nevyužitými přesilovkami. Zatímco ta vítkovická byla bezzubá, při přesilovce hostů se vítkovický brankář Souček zapotil. Nicméně krátce po návratu vyloučeného Jankulára z trestné lavice posunul Hájek na křídlo Davidu Matúšovi a ten z první otevřel skóre. V 16.minutě našel Hájek bezvadně pro změnu Pavla Jankulára, na kterého zývala prázdná branka a Vítkovice vedly již o dvě branky. V 17.minutě byli současně vyloučeni hned dva vítkovičtí hráči a ve dvojnásobné přesilovce snížil nechytatelně Jastřembský. Zbytek velkých šancí pak ovšem pochytal skvělý Souček. FBC bylo v první třetině aktivnější.

Druhá třetina přinesla houfu diváků na tribunách převážně nudu a šeď. Oba týmy hrály nepřesně a kupily chybu na chybu.

Dojem z florbalu si fanoušci spravili ve třetím dějství. Nejprve musely Vítkovice přečkat další dvojnásobnou přesilovku. FBC mačkalo domácí bránící trojici, kruté chvilky ale tentokrát hráči v modrých dresech přečkali. V 50.minutě se pak prosadil krásnou střelou nad nohu k tyči ze středu hřiště Lukáš Řezanina. Tento typ střely nemají brankáři vůbec v lásce. Za další minutu načepoval Hubálek přihrávkou dozadu Lukáši Hájkovi, který z první zvýšil na rozdíl tří branek. A skvělou dvouminutovku zavšily Vítkovice povedeným brejkem, kdy Řezanina přihrával znovu Lukáš Hájkovi před prázdnou branku. FBC se na odpověď na těžký direkt nezmohlo. Naopak v oslabení inkasovalo z hole Petra Kološe pošesté. Minutu před koncem ještě překvapil Součka z úhlu povedeným dloubákem do šibenice Curney a uzavřel tak gólový účet utkání.

S celkovým výkonem ale nebyli trenéři Vítkovic příliš spokojeni.
Pozápasový komentář Jana Vavrečky: "V utkání jsme udělali neuvěřitelné množství individuálních chyb. Rozhodla výborná třetí třetina. Absolutorium zaslouží Souček, který nás podržel v kritických chvílích. Výsledek zdaleka neodpovídá předvedené hře."

Po zápase proběhla autogramiáda hráčů Martina Tokoše a Petra Kološe v prostorách haly.
      Další domácí zápas čeká Vítkovické v neděli 30.září od 17:15 proti Bohemians. Dva dny před tím se střetnou v Praze s SSK Future.

1. SC WOOW Vítkovice - FBC ČPP Remedicum Ostrava 6:2
branky:  12. David Matúš, 16. Pavel Jankulár, 50. Lukáš Řezanina, 51. Lukáš Hájek, 52. Lukáš Hájek, 56. Petr Kološ - 18. Jan Jastřembský, 59. Jiří Curney; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 5:3; využití: 1:1; diváků: 523; po třetinách:  2:1, 0:0, 4:1;