Vyrovnáno 1-1! Tokoš trefil první výhru v sérii v prodloužení

01. dubna 2013, CD

Vítkovice utekly ve druhém semifinále hrobníkovi z lopaty. Na vedoucí branku Ml.Boleslavi z 59.minuty ještě dokázali Vítkovičtí zareagovat a srovnat krok a v prodloužení vše rozhodl Martin Tokoš!

Po nedělní facce se na Velikonoční pondělí postavil proti Mladé Boleslavi odhodlanější a koncentrovanější soupeř. Ale i hosté sehráli podobně jako v neděli hodně povedené utkání, hráli chytře a efektivně.
      Problémy s okostnicí nepustily na hřiště kapitána Heczka, ani na střídačce nebyl Jankulár. Do vítkovické sestavy se ale se sebezapřením vrátil slovenský reprezentant Lukáš Řezanina a také Jiří Mojžíšek, který momentálně hraje pouze za Mustangy, tedy B-tým Vítkovic. Mojžíšek se vrátil na hřiště po dvou sezonách mimo vrcholový florbal a podal výborný výkon.

Vítkovice šly do vedení v 9.minutě po průniku Sladkého po křídle a předložení míčku Lukáši Hrubému před odkrytou branku. Hosté ale dvěmi slepenými brankami na sklonku první třetiny utkání otočili a i tentokrát odcházeli do šatny po první třetině veseleji.

Na Dubině i ve druhém zápasy zvonily tyče. Tu první trefil ve druhé třetině Veltšmíd. Přesněji ovšem mířil na druhé straně po souhře s Novotným na brankovišti neobsazený Salát. Ve 32.minutě využil Sladkého vysunutí za obranu nadvakrát Martin Tokoš a přiblížil tak opět Vítkovice na dostřel. Góly padaly dál. Dvoubrankový náskok vrátil hostům po další Novotného příhře Jiří Bouška. Ve 38.minutě to zkusil z dálky Jakub Hubálek a střelou typu "motýl" překvapil Bauera, který toho pravděpodobně moc neviděl. 64 vteřin před druhou sirénou zkratoval opět Pavel Bouška a při odchodu na trestnou lavici za bránění ve hře si neodpustil příkrý komentář směrem k rozhodčímu Mikulovi a vyfasoval další dvě minuty za nesportovní chování. Stejně jako v prvním zápase tak nabídl soupeři za stavu 4:3 pro svůj tým dlouhou přesilovku. Jeho první trest vypřšel již po 28 vteřinách, když vyrovnal Petr Kološ. A trest za nesportovní chování pak za dalších 25 vteřin, když ve skrumáži před Bauerem doklepával míček do branky Tomáš Sladký!!!

Jestliže to poslední, co chtěly Vítkovice udělat ve třetí třetině, bylo nefaulovat a nenabídnout Mladé Boleslavi přesilovku, tak to zřejmě neslyšel Jastřembský, který si šel za faul na Novotného sednout na trestnou již po pěti (!) vteřinách třetí části hry. A za dalších 29 vteřin dal na vydolovaný náskok Vítkovic zapomenout Gwuźdź. Další faul přišel ve 43.minutě a ani tentokrát si hříšník, tentokrát Hrubý, neposeděl na lavici hříšníků dlouho. Tentokráte jej již po 18 vteřinách propustil Fojta. Jestli Vítkovice otočily skóre v přesilovkách na konci druhé třetiny, tak hosté skóre v dalších dvou využitých přesilovkách překlopili na začátku třetiny třetí zase zpátky. Ve 49.minutě si zcela po zásluze vysloužil další dvě minuty za sekání Novák a ani on se řádného vypršení svého trestu nedočkal. Přesilovku využil Patrik Suchánek. Drama vrcholilo, hosté trefili dvě břevna! V 59.minutě se ale již euforicky radovali po souhře Pavla Boušky s Hněvkovským. Vítkovice, opět podporovány fantastickým publikem, vrhly všechny své síly do útoku. Souček šel z branky, před tu Bauerovu byl nasazen Mojžíšek! 61 vteřin před koncem vytrysklo na Dubině nadšení po další gólové ráně Patrika Suchánka!

V prodloužení se mohlo stát ledasco, adrenalin v hale byl snad i hmatatelný. V 63.minutě natáhl Hubálek, ale místo očekávané střely narýsoval rozhodující přihrávku pro Martina Tokoše, který z první bekhendem dostal míček za Bauera! Výborný zápas s krásným koncem před kamerami ČT!

Série pokračuje zápasy v Mladé Boleslavi v sobotu 6.4. a neděli 7.4. Již jisté je, že se bude hrát i pátý zápas. Jeho přesný termín ještě není znám, ale určitě to bude v úterý 9.4.2013 večer!

1. SC WOOW Vítkovice - BILLY BOY Mladá Boleslav 8:7p
branky:  9. Lukáš Hrubý, 32. Martin Tokoš, 38. Jakub Hubálek, 40. Petr Kološ, 40. Tomáš Sladký, 50. Patrik Suchánek, 59. Patrik Suchánek, 63. Martin Tokoš - 17. Martin Rožnovják, 18. Pavel Bouška, 30. Petr Salát, 35. Jiří Bouška, 41. Radek Gwuźdź, 44. Ondřej Fojta, 59. Jan Hněvkovský; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 3:6; využití: 3:2; diváků: 539; zásahy brankářů: Lukáš Souček 14 - Lukáš Bauer 26; po třetinách:  1:2, 4:2, 2:3, 1:0;