MISTRYNĚ!!! Rytířky obhájily mistrovský titul a vezou domů zlaté medaile

15. dubna 2024, Michal Dannhofer

Superfinále 2024 skončilo výhrou Rytířek

Vítkovické Rytířky obhájily prvenství v nejvyšší ženské soutěži a po superfinálovém vítězství 5:3 nad Chodovem získaly svůj osmý titul v historii klubu. Superhero Superfinále se stala paní kapitánka Sára Seevaldová, která v zápase vstřelila dvě branky.

Rytířkám zápas vyšel, po dobrém úvodu se prosadila Michaela Kubečková, pro kterou to žel byl poslední zápas před odchodem do švédského Kalmarsundu. Následovala pasáž ve které byl Chodov lepší a vyrovnal díky Mezerová, jenže jeho následný tlak přeťala důrazná lotyšská Rytířka Grapena a Vítkovice už otěže zápasu nepustily.

Ve druhé třetině předvedla několik dobrých zákroků Nikola Příleská, jedinou branku vstřelila Jessica Kabelková, která, dlužno podotknout, vyslala životní pumelici mezi ramena Mirvy Naavy a Jany Christianové.

Ve třetí třetině poprvé udeřila kapitánka Seevaldová, následovala poměrně divoká třetina, kterou uzavřela další branka kapitánky Vítkovic.

Rytířky pod vedením Mgr. Dušana Dudeška tak obhájily mistrovský titul.