Report ze zápasu OST vs. VIT (1:10)

středa 3. 4. 2024, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky slaví po roce znovu postup do BigBoard Superfinále florbalu. V šestém utkání hraném na ČPP Aréně rázně odmítly návrat na domácí Dubinu a po výhře 10:1 postoupily do Superfinále. Svého soupeře se dozví v sobotu.

Skvělý začátek a sladký konec, tak by se dal charakterizovat šestý duel ostravské semifinálové série z pohledu Rytířek. Ty začaly skvěle, Grapena a dvakrát Kubečková potrestaly chyby soupeře a Rytířky vykročily za postupem.

FBC navíc možná trochu došly mentální síly, od druhé třetiny pak očividně chřadlo také fyzicky. Rytířky postupně navyšovaly náskok a donutily soupeře k dlouhé power play, ke které sáhnul zhruba patnáct minut před koncem.

Jenže o co více to byl na hřišti soupeře den Vítkovic, o té méně domácích. Ti dokázali pouze jednou skórovat, naopak série branek Rytířek pak určila konečné skóre na 10:1.

V Superfinále se Rytířky postaví Chodovu anebo Tatranu Střešovice. Rozhodující sedmý duel je na programu v sobotu od 18:00 hodin.

Ohlasy po zápase

Denisa Ferenčíková: „Snový zápas, co víc na to říct. Od začátku se nám dařilo a využili jsme chyby domácích. Ti museli pak do zápasu vložit všechno a nám se dařilo využít jejich chyby. Jsem ráda, že aspoň v posledním zápase série jsme se střelecky prosadili.“

Branky a nahrávky

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:10
branky: 52. Paulína Hudáková - 6. Simona Grāpēna, 7. Michaela Kubečková, 12. Michaela Kubečková, 35. Eliška Willmannová, 45. Vendula Maroszová, 45. Šárka Staňková, 56. Nela Sikorová, 57. Šárka Staňková, 59. Sára Seevaldová, 60. Barbora Husková; rozhodčí: Libor Gavlas - Kamil Sojka; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 430; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 14 - Nikola Příleská 16; po třetinách: 0:3, 0:1, 1:6

FBC ČPP Ostrava: Tomšová - Vrlíková, Rybičková, Gálová, Bínová, Gajdečková, Středulová - Kotzurová, P. Hudáková, Bačová - Pudišová, Sigmundová, Niemczyková - Hurníková, Chalupová, Káčová - Zagórska, K. Hudáková, Feiková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Staňková, Lenfeldová, Kubalčíková, Matýsková, Willmannová, Gajdošová, Drzymala, Částečková, Smetanová - Kubečková, Seevaldová, Husková - Maroszová, Hyršová, Planková - Sikorová, Kabelková, Grapena