Králové Ostravy jsou znovu z Vítkovic

28. listopadu 2015, Redakce

Pohárové derby je zapomenuto. V Superlize Vítkovice nad FBC Ostrava výrazně vyhrály i podruhé, tentokrát 9:3.

V tabulce jsou výš a v sezoně jim vyšla obě ligová derby. Muži Vítkovic zůstávají premianty florbalové Ostravy, poslední listopadovou sobotu porazili FBC Ostrava na jeho palubovce vysoko 9:3, když soupeři dali jen málo příležitosti rozjásat vlastní fanoušky.

Do utkání vstoupily Vítkovice po opatrném úvodu lépe, gólmana Laju do první přestávky zasypaly hned třinácti střelami. A dvě z nich dostal Josef Rýpar do sítě. Dvaadvacetiletý útočník, který má momentálně na střeleckém účtu pět zásahů, nejprve využil chybné rozehrávky Tomáše Svačinky a střelou od mantinelu dostal hosty po devíti minutách do vedení, pak se z ideálního postavení po odraženém míčku do něj opřel tak šikovně, že se domácí gólman jen mohl ohlédnut za sebe.

I ve druhé třetině se z gólů radovali pouze hosté, po další chybě svěřenců trenéra Martina Smetáka – tentokrát na polovině hřiště – se ze třetí sezonní branky mohl radovat Marek Bräuer, jenž byl od počátku utkání nesmírně aktivní. A čtvrtou branku, která zřejmě definitivně rozhodla o vítězi, vsítil, jak jinak než po další chybě domácích, ostrostřelec Lukáš Hájek, jenž tak zaznamenal už šestnáctý gól v sezoně.

Domácí se prosadili až ve třetí třetině. A to rovnou třikrát, jenže i tuhle pasáž, která divákům nabídla už tak trochu bezstarostný florbal, ovládly Vítkovice.

Vítězové v poslední periodě udeřili nakonec pětkrát. Podruhé v utkání se prosadil Marek Bräuer, hned dvakrát si se svými spoluhráči mohl na znamení radosti plácnout Jakub Hubálek, do sítě FBC Ostrava poslal po parádním křídelním průniku a přesně mířené střele Jan Jastřembský a brankový účet vítkovického týmu uzavřel Adam Delong, jemuž první gól v probíhajícím superligovém ročníku naservíroval doslova na zlatém podnosu nezištnou přihrávkou do středu hřiště Jan Šebesta.

V dalším pokračování nejvyšší soutěže florbalistů čeká na Vítkovice domácí zápas s Královskými Vinohrady, se kterými bronzoví medailisté z předchozí ještě extraligové sezony překvapivě prohráli 3:6.

Ohlasy trenérů:

Martin Smeták (FBC ČPP Bystroň Grup Ostrava): „Bylo to pěkné derby. Chtěl bych poděkovat klukům, makali až do konce, škoda že jsme neproměnili v druhé třetině spoustu šancí, kdy by trošku jiný stav určitě změnil průběh derby. Bohužel to se nám ale nepodařilo a šli jsme do poslední části za stavu 4:0, což už bylo těžké. Kluci se ještě zvedli, ale už nebylo moc sil. Děkuju divákům.“

Jan Vavrečka (1. SC Vítkovice Oxdog): „Viděli jsme výborné utkání s parametry play-off. Až na pětiminutový výpadek jsme spokojeni s předvedenou hrou. Moc děkujeme našim fanouškům za vynikající atmosféru.“

12.kolo, sobota 28. listopadu 2015
3:9

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Laja (58. Klobučník) - Svačinka, Trulík, Šimčík, Lipový, Hrabal, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Vojtíšek, Plíhal, Pastor, Řezáč, Cirkl, Ivan, Komačka, Zbořil.

1. SC TEMPISH Vítkovice

Souček - Jankulár, Hubálek, Jastřembský, Švajný - Šebesta, Bräuer, Matúš - Hájek, Řezanina, Gál - Rýpar, Matejčík, Vilím - 50. Pešat, 53. Delong

Branky a nahrávky: 46. Plíhal (Trulík), 55. Pastor (Komačka), 56. Komačka (Pastor) - 9. Rýpar (Matejčík), 17. Rýpar (Jastřembský), 32. Bräuer (Matúš), 33. Hájek (Hubálek), 50. Jastřembský (Vilím), 50. Hubálek (Řezanina), 54. Hubálek (Řezanina), 59. Bräuer (Řezanina), 60. Delong (Šebesta). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 403. Střely na branku: 16:39. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:7, 3:7, 3:9.