Nulová produktivita, muži na Poháru mistrů končí

3. října 2014, Zuzana Košťálová

Střelecké trápení. Tak by se dal nazvat zápas mezi Vítkovicemi a Curychem. Neproměňování šancí znamená konec na Poháru mistrů.

2.kolo, pátek 3. října 2014
6:0

Grasshopper Club Zürich

Bühler – L. Wittwer, Ladner, Kaiser, Holfenstein, Honold, Hostettler, Zbinden – Nilsson, Zurcher, Scalvinoni – Meier, Parli, Gruter – Ruegger, Vizzini, Staub – Fischer, Maffioleti

1. SC TEMPISH Vítkovice

Souček – Žydel, Brus, Hubálek, Heczko (55.Veltšmíd) – Bräuer (55.Jousi), Žák, Hrubý – Matejčík, Matúš, Veltšmíd (55.Gál) – Hájek, Šebesta, Řezanina.

Branky a nahrávky: 8. Parli (Meier), 17. Scalvinoni (Nilsson), 43. L. Wittwer (Zurcher), 45. Ruegger (Vizzini), 51. Parli (Meier), 55. Zurcher (Ladner). Rozhodčí: Bartosz Burek, Wojciech Czarnecki. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. Diváci: 850. Střely na branku: 33:18.

Reportáž

Začátek utkání byl opatrnější na obou stranách a na florbalkách byla vidět velká nervozita. Oba týmy si vytvářely šance, ale u Vítkovic čaroval v brance Souček, který vychytal všechny švýcarské pokusy. Zato Vítkovickým se v koncovce spíše nedařilo. Z dobrých střeleckých pozic hráči volili přihrávku anebo míček zatáhli do rohu hřiště. Skóre se otevíralo v osmé minutě, kdy Grasshopper využil pomalého střídání českého týmu. Do přečíslení se dostali Meier a Linard Parli. Parli poté vyslal střelu od pravého mantinelu za záda vítkovického brankáře.

Vítkovičtí pokračovali ve svém snažení, ale v obrovských šancích postupně selhávali Heczko, Hájek, Matúš nebo Veltšmíd. Zkrátka se borcům z Ostravy vůbec v zakončení nedařilo. V čase 16:32 přišlo švýcarské navýšení. Zpoza branky přihrál Nilsson přesně na hůl čekajícímu Nicu Scalvinonimu, který nekompromisně zavěsil pod víko. Vítkovice nedokázaly v první části proměnit ani jednu ze svých šancí a do šaten se tak odcházelo za stavu 2:0 pro Zürich.

Druhá dvacetiminutovka se nesla v podobném duchu. Dlouhou dobu ovládali míček hráči místního týmu a snad z každého útoku se dostali ke střele, proti které musel Souček zasahovat. Na druhou stranu už to tak jednoduché nebylo. Největší střelci jako Hájek nebo Veltšmíd se stále na hřišti při zakončení hledali. Dobrou střeleckou šanci měl i Žydel, ale jeho dělovka mířila mimo. Švýcaři byli v koncovce velmi nebezpeční a jen díky Součkovi vítkovický tým znovu neinkasoval. Ve druhé části gól nepadl a platilo tak skóre stejné jako po první třetině.

Neproměňování vítkovických šancí potrestal gólem ve 43. minutě Lukas Wittwer, který dostal před bránu přesnou přihrávku a z první trefil odkrytou klec. O necelé dvě minuty později prošel středem hřiště Joel Ruegger a i přesto, že byl při svém průchodu faulovaný, poslal lehký oblouček nad rameno Součka. Velmi blízko páté brance měl Meier, ale jeho únik vítkovický brankář vychytal. Ačkoliv si Vítkovice vytvořily menší tlak, ale Grasshopperu stačil jeden únik, aby ohrozil soupeřovu branku. Konstrukci Součkovy branky orazítkoval Gruter. Tutovku naservíroval švýcarskému celku Hájek, když špatně u vlastní branky rozehrál. Míčku se ujal Meier, poslal jej před branku nabíhajícímu Linardu Parlimu, který se trefil pod nohu přesouvajícího se Součka. Poslední hřebíček do rakve přidal Michael Zurcher.

Nejlepší hráči utkání: Christoph Meier(GRA), Lukáš Řezanina (VIT).

Ohlasy po zápase

Michal Deus: Nebyli jsme schopni dát gól, a to rozhodlo zápas. S postupem času jsme museli více riskovat a soupeř toho využíval. Výsledek vypadá hrozivě, ale nějakých 45 minut jsem hráli minimálně vyrovnaně a měli jsme spoustu gólových šancí. My jsme ani z vyložené šance nedali gól. Soupeř nás potom potrestal z brejku a to je pak složité. Dnes jsme podali lepší výkon než včera proti Happee. Chyběly jen góly. Netroufám si tvrdit, jestli bychom vyhráli nebo ne, ale šancí bylo strašně moc. Musíme se poučit. Takové zápasy v české lize nehrajeme. Je tu spousta věcí, na které nejsme zvyklí. My se tímto učíme a příště už to zase bude o něco lepší. S celým turnajem maximálně spokojeni. Odehráli jsme dva vyrovnané zápasy, byť výsledkově to mohlo být o něco lepší.

Zápasy

Sobota 16.9.2017

Bleskovky

Tréninky v pátek 29.9.

V pátek 29. září probíhají tréninkové jednotky v plném rozsahu.
Út 26.9.

Tréninky čtvrtek 28.9.

Ve čtvrtek 28. září se v SC Dubina nebudou konat žádné vítkovické tréninky.
Út 26.9.

Brankářský trénink

Ve středu 27. září začnou brankářské tréninky - probíhat budou od 18:00 do 19:00.