Muži nestačili na Happee, rozhodla druhá třetina

2. října 2014, Zuzana Košťálová

Muži v úvodním zápase Poháru mistrů dlouho drželi krok se soupeřem, ale ve druhé dvacetiminutovce inkasovali pět branek a vyrovnat už nestihli.

1.kolo, čtvrtek 2. října 2014
5:7

1. SC TEMPISH Vítkovice

Souček– Brus, Žydel, Heczko, Hubálek– Hrubý, Žák, Bräuer (46.Gál)- Veltšmíd, Matúš, Matejčík- Hájek, Šebesta, Řezanina.

Happee Jyväskylä

Kosonen (Turunen) – Huisman, Junkkarinen, Ukkonen, Tikka, Kunelius, Savinainen, Lavonen – Heikkinen, Kauko, Manninen, Peter Kotilainen, Kotovaara, Hynynen, Hoikkainen, Kaasalainen, Kaariainen, Kuosmanen, Panu Kotilainen

Branky a nahrávky: 19. Hájek (Žydel), 24. Hájek (TS), 32. Šebesta (Řezanina), 49. Brus (Matúš), 55. Matejček (Veltšmíd) – 18. Manninen (Heikkinen), 23. Huisman (Heikkinen), 29. Peter Kotilainen (Tikka), 35. Heikkinen (Huisman), 37. Kauko (Peter Kotilainen), 39. Junkkarinen (Manninen), 46. Hoikkanen (Peter Kotilainen). Rozhodčí: Niklaus Güpfert, Thomas Ziegler. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1 Diváci: 814. Střely na branku: 19:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:7, 5:7.

Reportáž

První velkou šanci měl za Happee Heikkinen, který proběhl kolem levého mantinelu. Jeho střelecký pokus z hranice velkého brankoviště si Souček pohlídal. Na druhé straně se také Vítkovice postaraly o velký závar před Kosonenem, ale k finální dorážce se nikdo nedostal. Obrovskou hrubku vyrobil jeden z finských obránců a namazal před bránu na hůl Hájkovi. Tomu ale při zakončení míček sjel z čepele. Heikkinen se ve třinácté minutě objevil sám před Součkem, kde se snažil dostat k dorážce, ale Součka neprostřelil. Další možnost skórovat měl Hoikkanen, ale v dobré pozici jen těsně minul branku. V osmnácté minutě už se ale Happee mohlo radovat. Jami Manninen vyslal na Součka střelu tahem ze střední vzdálenosti a ta proklouzla až za jeho záda. O minutu později už bylo znovu srovnáno. Míček si k pravému mantinelu stáhl Lukáš Hájek a přesně trefil odkrytý prostor branky.

Hned v úvodu druhého dějství měl Souček plné ruce i nohy práce. Nejdříve na něj vyslal tvrdou střelu Peter Kotilainen, kterou vítkovický brankář vyrazil. Jenomže finský hráč se dostal i k následujícím dorážkám a Souček podržel svůj tým od inkasované branky. Jenomže o něco později už na Aska Huismana nestačil. Na vyrovnávací branku ale Vítkovičtí dlouho nečekaly. Při tutové šanci byl faulován Matejčík a nařízeno bylo trestné střílení. K tomu se postavil snajpr Lukáš Hájek a znovu vyrovnal. Vedení na stranu Happee vrátil Peter Kotilainen, který zůstal bez povšimnutí u branky Součka a neměl problém trefit odkrytou klec. V čase 32:00 však Vítkovičtí opět srovnaly. Řezanina z otočky přihrál před branku Janu Šebestovi a ten překonal Kosonena. Finský celek ale neustále dotíral u branky Vítkovic a jeho snažení bylo úspěšné. Čtvrtou branku Happee vstřelil Juuso Heikkinen, který ze vzduchu zkrotil míček za záda Součka. Postupně na 5:3 a 6:3 poté navýšili Petri Kauko a Jonne Junkkarinen.

Vstup do závěrečné periody pokračoval ve stejném duchu, kdy si Happee diktovalo tempo hry. Na 7:3 navyšoval Janne Hoikkanen, který z přečíslení neměl problém míček usměrnit do odkryté brány. Jiskřičku naděje na vyrovnání vykřesal Pavel Brus, jenž vzal zodpovědnost na sebe a střelou zpoza těla překonal finského gólmana. Vítkovice si postupně vytvářely tlak a soupeř se začal proviňovat menšími fauly. Svou šanci proměnil v pátou branku Vítkovických Marek Matejčík, jenž se po závaru u finské branky dostal k míčku a nemýlil se. Poslední tři minuty hry byly pro vítkovické příznivce opravdu infarktové. Vítkovice se tlačily do zakončení, ale Kosonen statečně bránil svou branku. V poslední minutě ještě dobře svou střelu zamířil Žák, ale Kosonen si prostor pod horní tyčkou pohlídal.

Vítkovičtí muži tak podlehli v první zápase soupeři z Happee 5:7.

Nejlepší hráči utkání: Lukáš Hájek (VIT), Juuso Heikkinen (HAP).

Vítkovice čeká další zápas v pátek v 19:30 proti našlapanému Zürichu.

Ohlasy po zápase

Pavel Brus (kapitán Vítkovic): Přestože jsme prohráli, odehráli jsme dobrý zápas. Škoda těch dětských chyba neproměněných šancí. Je to velký posun oproti extralize. Měl jsem trochu obavy, že nepřepneme, ale zvládli jsme to poměrně brzo. Prvních deset minut hry jsme diktovali tempo, druhá třetina patřila Happee, ve třeti už Happee jen bránilo výsledek. Celkový dojem je samozřejmě negativní, protože jsme prohráli a zítra musíme vyhrát. Ale z předvedené hry je pocit dobrý. Happee udělalo méně chyb než my a naopak naše chyby trestalo.
Juuso Haikkinen (nejlepší hráč Happee):Hráli jsme lépe než včera. Z naší strany jsme předváděli dobrý florbal. Možná nám utekl začátek třetí třetiny. To jsme hráli docela špatně, ale vedení jsme udrželi. Teď musíme čekat na výsledek zápasu mezi Vítkovicemi a Zürichem.

Zápasy

Sobota 16.9.2017

Bleskovky

TV zápas

V pondělí 11. září se v hale na Dubině uskuteční televizní zápas Vítkovic s FBC Ostrava. Vzhledem k tomu, že příprava na tento duel započne již v 11:30, nebudou se konat žádné tréninky. Přijďte ovšem všichni povzbudit svůj tým v prvním domácím zápase!
Čt 7.9.

Páteční tréninky

V pátek 8. září se neuskuteční tréninkové jednotky v SC Dubina. Důvodem je mezinárodní basketbalový turnaj.