Kapitán Matejčík vystřílel Vítkovicím vedení nad Tatranem

13. března 2016, Michal Dannhofer

Vrchní svěřenec rytíře Vítka zatížil konto soupeře třemi přesnými zásahy.

Vítkovice otočily vývoj čtvrtfinálové série s Tatranem a po úvodní prohře rázem vedou v sérii 2:1. V sobotu se poprvé hrálo na ostravské Dubině a před 370 platícími diváky se radovali domácí, když dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející utkání a po třech zásazích kapitána Marka Matejčíka vyhráli 5:4.

Na úvodní branku se čekalo téměř deset minut. Marek Vávra sice nejprve selhal ve vyložené šanci, jenže vzápětí se mu povedlo využít tlak na bránu Součka. Vítkovice si odpovědět schovávaly tři minuty, poté se citlivou tečí prosadil Lukáš Hájek. Domácí sice byli aktivnější, jenže do vedení šli opět hosté, protože se radoval Filip Ullmann.

Na začátku prostřední periody se poprvé prosadil Matejčík a bylo srovnáno. V dalším průběhu druhé části už branka nepadla, za to čarovali především oba brankáři, jak Lukáš Souček, tak Tomáš Kafka předvedli několik skvělých zákroků a hlavně tatranský matador ukázal, že stále patří mezi špičku svého řemesla.

Ve třetí třetině Vítkovice poprvé vedly. Nejprve se prosadil Jan Šebesta, poté sice srovnal Brautferger, jenže po chvíli se podruhé trefil Matejčík. Kapitán Vítkovic pak dodal svému týmu klid na začátku 58. minuty, kdy zvýšil na 5:3. Tatran poté už dokázal pouze snížit na konečných 5:4.

Jan Vavrečka (1. SC Vítkovice Oxdog):
„Do zápasu jsme nastoupili vlažně a byli jsme velmi nekoncentrovaní. Po důkladném proslovu po první třetině jsme začali hrát naši hru, zdaleka to však nebyl optimální výkon. Pokud chceme v sérii pomýšlet na postup, musíme se vyvarovat individuálních chyb. Vynikající diváci, fantastická atmosféra. T-Ý-M!“

Jiří Jakoubek (Tatran Omlux Střešovice):
„S takovým výkonem můžeme být rádi za prohru 4:5. Musíme změnit přístup, chuť a nasazení.“

Branky a nahrávky: 13. Hájek (Šebesta), 23. Matejčík (Delong), 44. Šebesta (Řezanina), 55. Matejčík (Rýpar), 58. Matejčík - 10. Vávra, 17. Ullmann (Gruber), 49. Brautferger (Kolísko Ji.), 59. Kolísko Ji. (Vávra). Rozhodčí: Sojka K., Sojka T. Vyloučení: 0:0. Diváci: 370. Střely na branku: 25:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Jankulár, Mertha, Ivan, Jan Šebesta, Řezanina, Nehera, Rýpar, Jakubec, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Bräuer, Hubálek, Matejčík, Jastřembský, Delong a Matúš.

Tatran Střešovice: Kafka - Heřmanský, Kubovič, Komárek, Deutsch, Fořt, Jiří Kolísko, Jan Kolísko, Vávra, Nenonen, Gruber, Fridrich, Richter, Beneš, Němeček, Svoboda, Řehoř, Ullmann a Brautferger.