Konečně! Rytíři ubránili domácí prostředí a po výhře snížili stav série

02. dubna 2016, Michal Dannhofer

Výhru vystřelil sniper Lukáš Hájek

Konečně se to podařilo. Vítkovice v sobotním utkání třikrát vedly, ale na rozdíl od druhého zápasu v Boleslavi tentokrát dokázaly své téměř neustálé vedení přetavit ve výhru a v semifinálové sérii s Mladou Boleslaví snížily na 1:2. Další pokračování semifinále se uskuteční v pondělí večer před televizními kamerami.

Bylo to utkání až nebezpečně podobné druhému duelu v Boleslavi: ve 13. minutě poslal Vítkovice do vedení Pešat, což byla také jediná branka úvodní periody. Ve dvacáté sedmé minutě ale srovnala jedna z boleslavských legend – Petr Novotný.

Vítkovice poté přežily oslabení, způsobené vyloučením Rýpara, aby vzápětí tento hráč stanovil skóre na 2:1 pro domácí. V závěru prostřední části pak rozhodčí rozdali tři dvouminutové tresty, ale na skóre to žádný vliv nemělo.

Na začátku padesáté minuty za to vyrovnal Gwuždž, nicméně za šestnáct sekund určil skóre utkání na 3:2 Lukáš Hájek. Gól vítkovického pointmakera byl tím vůbec posledním, a tak Vítkovice ve třetím utkání zvítězily, čímž stanovily stav semifinálové série na 1:2.

Jan Vavrečka (1. SC Vítkovice Oxdog):
„Kluci dnes k zápasu nastoupili velice koncentrovaně. Dodržovali taktické pokyny. Dá se říct, že vyjma závěrečného tlaku Boleslavi ve 3. třetině jsme soupeře do jasných šancí nepouštěli. Chtěl bych pochválit kluky za dvě vybojovaná oslabení, které byly zřejmě klíčovým faktorem našeho vítězství. Týmový výkon, podpořený skvělým Součkem v brance.“ Jan Pazdera (Technology Florbal MB):
„Mizerný vstup do zápasu společně s obrovským množstvím prohraných osobních soubojů umocněný chabou produktivitou nás stál výsledek dnešního utkání. V pondělí budeme hrát určitě lépe. Díky za zápas.“

1. SC Vítkovice Oxdog - Technology Florbal MB 3:2 branky: 13. Lukáš Pešat, 34. Josef Rýpar, 50. Lukáš Hájek - 27. Petr Novotný, 50. Radek Gwuźdź; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 683; zásahy brankářů: Lukáš Souček 34 - David Rytych 22; po třetinách: 1:0, 1:1, 1:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Jankulár, Mertha, Ivan, Jan Šebesta, Řezanina, Nehera, Vilím, Rýpar, Jakubec, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Bräuer, Hubálek, Delong, Jurdzin a Matúš.

Předvýběr.CZ Florbal MB: Rytych - Bína, Novák, Pavel Bouška, Novotný, Salát, Tadeáš Chroust, Tomáš Chroust, Jiří Bouška, Gwuždž, Kadlec, Pluhař, Křenek, Kološ, Jelínek, Curney, Krzyžanek, Natov a Fojta.