Krok od Superfinále! Vítkovice obrátily nejen pátý zápas, ale také celou sérii s Boleslaví

07. dubna 2016, Michal Dannhofer

Dva góly kapitána Matejčíka znamenají páteční domácí mečbol pro Vítkovice!

Rytíř Vítek musí být na své bojovníky hrdý! Vítkovice otočily vývoj pátého semifinálového duelu s Mladou Boleslaví a byť prohrávaly 1:3, tak svěřenci trenérů Vavrečky s Brusem pěti brankami v řadě rozhodli o výhře 6:3 a také o tom, že Vítkovice budou mít v pátek na Dubině superfinálový mečbol.

Rytířům se nepovedl vstup do utkání, dvakrát prohrávali a první třetinu prohráli 1:2. Ještě hůře bylo po začátku přímého televizního přenosu, kdy si jinak výtečný Souček vybral slabší chvilku a Vítkovice prohrávaly o dvě branky.

V polovině utkání se ale karta začala obracet: trefil se Rýpar a rázem to bylo o jedinou branku. Vítkovice zvýšily aktivitu a výsledkem bylo vyrovnání z hole Pešata. Na konci druhé části všem zatrnulo: se zraněným kolenem odkulhal Jelínek, jenže do třetí části zázračně nastoupil. Asi nebylo nikoho, kdo by v té chvíli přál populárnímu „Jelenovi“ nějakou delší zdravotní pauzu.

Hostující florbalisté se ale činili především v poslední dvacetiminutovce, po necelých pěti minutách nedal kapitán Matejčík Rytychovi šanci a Vítkovice poprvé v utkání vedly.

Ostravští florbalisté nadále hráli soustředěně, soupeři téměř nepůjčili míček a dobře se jim dařilo rozbíjet počínající tlak Boleslavi. Nakonec se tak dočkali dvou branek do opuštěné klece: trefili se Matejčík s Bräuerem.

Jan Pazdera (Technology Florbal MB):
„Mrzí mě, že jsme nedokázali si vytvořit větší rozdíl ve skóre v 1. polovině zápasu, ve které jsme si vytvořili větší počet vyložených šancí. Ve 3. třetině nám chyběl závěrečný tlak, z kterého bychom mohli zápas zdramatizovat. Bohužel se nám vůbec nepovedla závěrečná power play. Uděláme všechno proto, abychom sérii vrátili zpátky do Boleslavi.“

Jan Vavrečka (1. SC Vítkovice Oxdog):
„Náš vstup do utkání byl hodně špatný a jen zásluhou Součka byl stav po 1. třetině 2:1. Naši hru jsme začali praktikovat zhruba v 15. minutě 2. třetiny, kdy jsme převzali otěže a byli jsme lepším týmem. Důležitý faktor byl pohyb hráčů bez míčku, který dělal boleslavským velké problémy. Obrovským pozitivem je fakt, že jsme ve 3. třetině zápasu nepustili soupeře do žádného velkého tlaku. Děkujeme za zápas a těšíme se na 6. zápas.“

Branky a nahrávky: 8. Chroust To. (Curney), 14. Curney (Jelínek), 29. Gwuzdz (Novotný) - 14. Bräuer (Pešat), 31. Rýpar (Hubálek), 37. Pešat (Bräuer), 45. Matejčík (Jankulár), 59. Matejčík (Rýpar), 60. Bräuer (Hubálek). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 0:0. Diváci: 455. Střely na branku: 15:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:6.

Předvýběr.CZ Florbal MB: Rytych - Bína, Novák, Pavel Bouška, Novotný, Salát, Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust, Jiří Bouška, Gwuždž, Kadlec, Pluhař, Křenek, Kološ, Jelínek, Curney, Krzyžanek, Natov a Fojta.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Hubálek, Jankulár, Nehera (45. Jastřembský), Švajný - Matejčík, Rýpar, Delong - Hájek, Řezanina, Šebesta - Gál, Bräuer, Pešat, Matúš.