Muži berou potřetí za sebou dva body

24. listopadu 2014, CD

Potřetí za sebou se zápas rozhodoval až po základní hrací době. I tentokrát mají extra bod navíc Vítkovice. Teď jej v prodloužení zajistil Jan Šebesta.

Vítkovice přijely do Pardubice ve značně okleštěné sestavě. Pro nemoce a drobná či větší zranění chyběli Souček, Žydel, Heczko, Řezanina či Jousi. Lukáš Hrubý navíc odešel před týdnem zažehnout startovací motory do prvoligového Rožnova, kde již hostuje i Roman Ciompa. A tak se v brance podruhé v extralize objevil Jakub Rataj, v obraně dostali prostor Petr Jankulár a Adam Zbořil, ve druhém útoku nastoupil od začátku Ladislav Gál a celou dobu hrála i třetí formace mladíků Delong-Pešat-Bräuer. V 51. minutě se v extraligovém zápase na hřišti poprvé v kariéře objevil Martin Nehera.

Vítkovice byly po celý zápas aktivnější, ale byly to domácí Pardubice, které šly v první třetině do vedení. A dokonce do dvoubrankového! V 11. minutě střílel přesně Bahník a v 16. minutě jej napodobil Krajcigr.

Ve druhé třetině se z velkého množství šancí, které nejednou končily na brankové konstrukci Levínského svatyně, ujala dorážka Ladislava Gála a také střela Jana Šebesty, která v polovině utkání vynulovala pardubický náskok z první třetiny.

Ve 43.minutě poslal Lukáš Hájek Vítkovice do vedení, to se ale udržet nepodařilo. V 53. minutě po sporném Jankulárově faulu proměnila domácí ikona Zozulák trestné střílení a zápas šel do prodloužení, pro Vítkovice již potřetí za sebou. A i tentokrát urvaly bod navíc. Poprvé ne v nájezdech, ale již v pětiminutovém nastavení, které uťal po třech a půl minutách svou druhou brankou v zápase Jan Šebesta. I přes dobrou hru a množství vypracovaných šancí jsou dva body z Pardubic spíše ztrátou.

Michal Deus (Vítkovice): "S výkonem jsem spokojen. Byl možná nejlepší, jaký jsme letos předvedli. Bohužel nás trápí koncovka, kdy z dvaceti tutovek dáme čtyři a to je málo. Potom je problém, když soupeř třikrát plácne do míčku a stav je 3:3. My jdeme svou cestou a je otázka času, kdy nám to začne padat. Děkujeme fanouškům za povzbuzování."

Martin Czeczinkar (Pardubice): "Dnes jsme podali dobrý výkon. Vynikající zákroky našeho golmana zejména v 1. třetině, který nás posouval dál zápasem. O vítězství soupeře rozhodlo zaváhání v obraně."

Branky a nahrávky: 11. Bahník (Šťastný), 16. Krajcigr (Oubrecht), 53. Zozulák (trestné střílení) - 25. Gál (Zbořil), 31. Šebesta Jan (Hájek), 53. Hájek (Brus), 64. Šebesta Jan (Brus). Rozhodčí: Novák Oskar, Škaloud Přemysl. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 261. Střely na branku: 34:59. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

SOKOLI Pardubice: Levínský - Oubrecht, Kunt, Šťastný, Janeček, Brychta, Zozulák, Hauschke, Junek, Tetchman, Lisa, Bahník, Dlesk, Škeřík, Burian, Krajcigr, Chmelař, Němeček, Formánek.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Rataj - Hubálek, Zbořil, Brus, Jankulár Pe. - Hájek, Veltšmíd, Šebesta Jan - Matúš, Matejčík, Gál (51. Nehera) - Delong, Pešat, Bräuer.