Muži vyloupili Liberec, ve středu všichni na derby!

26. září 2016, Vlaďka Zoubková

Vicemistři si v Liberci s chutí zastříleli, státní svátek oslaví soubojem s Ostravou.

V rámci druhého kola Tipsport Superligy zavítali muži Vítkovic do Liberce. Domácí se do kolotoče nejvyšší soutěže vrátili po roční přestávce. V úvodním kole podlehli v divokém souboji FBC Ostrava 7:10, o to větší motivaci měli v druhém domácím zápase za sebou, když hostili vicemistry loňského ročníku.

Vítkovice vlétly do zápasu jako uragán, když po pouhých dvanácti vteřinách skóroval Marek Švajný. O dvě minuty později stejný hráč přesně namazal Marku Matejčíkovi0:2. Zaskočený Liberec si horší začátek přát nemohl. Skóre na straně hostí narůstalo a po dvou trefách z hole Marka Bräuera si domácí v 15. minutě brali oddechový čas. Místo Milana Stránského v liberecké brance zaujal Lukáš Strýček, ale do konce hororové třetiny ze strany domácích stihl ještě dvakrát inkasovat. Marek Bräuer zkompletoval hattrick, šestý gól přidal Lukáš Hájek.

Hosté pokračovali v nastoleném tempu. Liberečtí fanoušci měli důvod k radosti až v polovině zápasu, kdy po spolupráci Radka Valeše snižuje Patrik Ferdan na 1:9. Domácí bojují a do konce prostřední části překonávají Petra Blakalu ještě dvakrát. Také v posledním dějství jsme svědky střeleckých hodů, když se konečná cifra zastaví na skóre 4:15. Při chuti byl zejména čtyřgólový střelec Marek Bräuer, o branku méně zaznamenal Jan Šebesta. Premiérově se trefila letní posila Ondřej Firda.

Po dvou kolech je na špici pět týmů s plným bodovým ziskem: Vítkovice, Mladá Boleslav, Střešovice, Brno a FBC Ostrava. Právě s posledním jmenovaným sehrají Vítkovice městské derby, které je na programu tuto středu 28. září od 18:00 na SC Dubina. Vzájemný souboj bude pikantní zejména pro vítkovického obránce Václava Komačku, který v ostravském FBC působil tři roky, podobné pocity zažije také ex-vítkovický kapitán Filip Heczko, vracející se k florbalu po roční zdravotní pauze v dresu Ostravy.

Vzájemné zápasy v minulém ročníku Superligy: Vítkovice – Ostrava 7:1, Ostrava – Vítkovice 3:9.

Na atraktivní městské derby vás srdečně zveme, těšíme se na skvělou atmosféru!

Komentář trenéra domácích, Jana Krále: "Dnes k nám přijel soupeř z trošku jiného těsta. Těžko se hodnotí utkání, které je po 10 minutách téměř rozhodnuté. S výsledkem nejsme určitě spokojeni, ale oceňuji na mužstvu, že zápas nezabalilo a že jsme místy dokázali hrát pěkný florbal i s takovým týmem, jakým jsou Vítkovice. Soupeři blahopřeji k vítězství a přeji šťastný návrat domů."

Komentář trenéra hostů, Pavla Bruse: "Je fajn vidět, že se v naší hře vyskytují věci, do kterých investujeme energii a čas na tréninku. Na druhý ligový zápas to nebylo zlé, ale chceme hrát ještě agresivněji. Mnoho podnětů ke zlepšení. Těšíme se na další zápas."

Branky a nahrávky: 30. Ferdan (Valeš), 35. Marek (Valeš), 39. Ferdan (Valeš), 52. Hůza (Salát), 55. Baudish (Hůza) – 1. Švajný (Rýpar), 3. Matejčík (Švajný), 9. Bräuer (Firda), 15. Bräuer (Němec), 17. Bräuer (Gál), 19. Hájek, 21. Jan Šebesta (Rýpar), 24. Jan Šebesta (Hájek), 28. Rýpar (Švajný), 44. Hájek (Pešat), 45. Firda (Bräuer), 47. Bräuer (Firda), 48. Jan Šebesta (Hájek), 55. Švajný (Matejčík). Rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 229. Střely na branku: 20:38. Nejlepší hráči utkání: Prokop Ferdan (LIB) – Marek Bräuer (VIT).

FBC Liberec: Stránský (15.Strýček) – Klucho, Bitman, Veselý, Blecha, Strobach – Procházka, Valeš, Hůza – Salát, Štěpán, Marek – Böhm, Baudish, Ferdan – Šoltys, Böhm, Hiadlovský – Kroupa.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Blakala (Souček) – Jankulár, Nehera, Švajný, Ivan, Komačka – Firda, Jan Šebesta, Rýpar – Gál, Hájek, Bräuer – Pešat, Matejčík, Němec – Jurdzin.